reklama

Nejlepší role Jana Krause. Hrál ve Spalovači mrtvol, v Gymplu i krasavce v pohádkách

Ve filmovém světě se pohybuje už téměř šedesát let, nyní se plně věnuje především svému pořadu Show Jana Krause. Zve si slavné a zajímavé osobnosti, které následně usednou na červenou pohovku, aby je vyzpovídal. Dnes tento úspěšný herec a moderátor oslaví 68. narozeniny.

Jako herec má Jan Kraus velmi bohatou minulost. Prohlédnout grafiku
Jako herec má Jan Kraus velmi bohatou minulost. | Foto: Show Jana Krause, Profimedia

Před osmašedesáti lety, 15. srpna 1953, se narodil oblíbený český herec, moderátor a režisér Jan Vladimír Kraus.

Jako herec má Jan Kraus velmi bohatou minulost, a to i přesto, že obor herectví nikdy nestudoval. Jeho debutovým filmem se stal v roce 1966 film Dva tygři a od té doby se pravidelně objevoval na obrazovkách. Mezi jeho nejznámější snímky patří legendární Dívka na koštěti, Spalovač mrtvol, pohádka Jak se budí princezny, komedie Copak je to za vojáka nebo film Musím tě svést, kde si zahrál se svojí manželkou Ivanou Chýlkovou.

Ve filmovém světě se pohybuje už téměř šedesát let, nyní se ve vlastním pořadu Show Jana Krause věnuje především moderování. Podívejte se do galerie a připomeňte si jeho nejslavnější role.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama