reklama

Na korunovaci přijde Harry sám, Meghan ani děti nedorazí

Princ Harry v posledních měsících svoji rodinu nijak nešetřil. I proto se spekulovalo, jestli se on a jeho žena Meghan zúčastní nadcházející korunovace jeho otce, krále Karla III. Nakonec dorazí vévoda sám, vévodkyně zůstane doma v Kalifornii s dětmi.

Foto: Reuters

Buckinghamský palác poslal pozvánku na korunovaci krále Karla III. princi Harrymu a jeho manželce Meghan, vévodovi a vévodkyni ze Sussexu, již před několika měsíci. Pár ovšem ale s odpovědí, kterou měli poslat do 3. dubna, nijak nespěchal. Tento týden konečně oznámili svoje rozhodnutí: dorazí princ, ale sám. Meghan a jejich dvě děti, princ Archie a princezna Lilibet, zůstanou doma v Kalifornii.

Bude to poprvé, co se princ osobně potká se svojí rodinou od vydání svých memoárů s názvem Spare (Náhradník), ve kterých poodhalil rodinná tajemství a svůj nepříliš lichotivý názor na některé členy rodiny, včetně svého otce, bratra i jejich žen.

K rozhodnutí Meghan přispělo patrně i to, že v den korunovace, 6. května, bude slavit své čtvrté narozeniny jejich syn Archie. Navíc popularita dvojice od vydání princovy knihy a dokumentární série Harry a Meghan na Netflixu notně klesla, a to jak ve Velké Británii, tak i ve Spojených státech.

To a komplikované rodinné vztahy byly ostatně důvodem spekulací, jestli by měl být princ se svou polovičkou vůbec zván. Mnoho členů širší královské rodiny se dokonce prý vyjádřilo, že Harry ani Meghan nebudou zrovna srdečně vítáni. V případě, že pozvání přijmou, měli tito příbuzní v plánu se od nich držet dál.

Princova role v rámci korunovace navíc nemá být nijak výrazná - bude pouze jedním z dvou tisíc pozvaných hostů. Jakožto "nepracující" člen rodiny by se neměl objevit ve slavnostním průvodu po ceremoniálu a nebyl pozván ani na balkon Buckinghamského paláce, odkud davům mává užší královská rodina. S vévodou ze Sussexu se prý nepočítá ani na žádném neformálním posezení.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama