reklama

Bendig si útok moukou domluvil. Zneužil práci detektivů a hrozí mu pokuta 50 000 Kč

Zpěvák Jan Bendig byl loni zasypán moukou při příchodu na galavečer Českého slavíka. Útočník po incidentu okamžitě utekl a Bendig událost komentoval slovy, že ho to "totálně zlomilo". Nyní se ale ukázalo, že byl s útočníkem domluvený. Detektivům z protiteroristické jednotky tak oba muži přidělali zbytečně práci.

Zpěvák Jan Bendig, podcast Co z tebe bude?!
Zpěvák Jan Bendig, podcast Co z tebe bude?! | Foto: Lukáš Bíba

Nečekané vyústění má loňská událost z Českých slavíků, kdy byl moukou posypán zpěvák Jan Bendig. Útočník bezprostředně poté utekl a Bendig mluvil o tom, jak je z incidentu zlomený. Podpořila ho i řada celebrit, například Lucie Bílá, Dagmar Havlová či Jitka Čvančarová.

Na domnělý útok na Jana Bendiga se můžete podívat v listopadové galerii z Českých slavíků:

Muž se později sám přihlásil na policii. Zároveň pod jménem Lukáš Procházka natočil vzkaz na Instagram. V něm svůj čin odůvodnil s tím, že chtěl protestovat proti Českému slavíkovi a poukázat na slabé zabezpečení večera. Připravený "protest" neměl prý směřovat konkrétně na Bendiga, zpěvák byl zkrátka na místě první.

Nyní se ale ukázalo, že je všechno jinak. "Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extrémismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili. Nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen. Oba jsou ale podezřelí z přestupku křivého vysvětlení a případ předáme příslušnému správnímu orgánu k prošetření. Oběma hrozí pokuta až 50 tisíc korun," řekl mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Bendig se zatím ke kauze nevyjádřil. V listopadu loňského roku ale pro CNN Prima News uvedl: "Jste oběť a lidé z vás chtějí udělat viníka. Je potřeba jednou provždy říct, že jsem nic nepřipravoval, a myslím, že ani nemám zapotřebí se takhle blbě zviditelnit. Opravdu takovou negativní reklamu nepotřebuju." 

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama