reklama

Módní návrhář Ralph Lauren slaví 80. narozeniny: Proč je ikonou a inspiruje celý svět

Je rytířem britského impéria, filantropem a nejbohatším americkým designérem. Přinesl světu masivní popularitu polo trička a stal se skutečnou legendou ve svém oboru. Dnes slaví Ralph Lauren 80. narozeniny. Co byste o něm měli vědět?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Narodil se 14. října roku 1939 v New Yorku do rodiny židovských emigrantů z východní Evropy, jeho původní příjemní je Lifschitz. Malý Ralph ale nechtěl mít příjmení, které se lidem asociuje se slovem "shit" (nevulgárně výkal, pozn. překladu). Proto se později přejmenoval na Lauren.

Nejmladší ze čtyř sourozenců studoval na hebrejské teologické škole, později obchod na newyorské univerzitě. Sloužil v americké armádě, později pracoval pro výrobce kravat, kterého přesvědčil, aby mu dal šanci. Tak vznikla první kolekce Ralpha Laurena a zbytek je historií, kterou si prohlédněte v naší galerii.

Životní příběh Ralpha Laurena je totiž inspirativnější než jakákoliv módní kolekce. Prozradí vám, že tvrdou prací si můžete vysloužit i pasování na rytíře od britské královny.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama