reklama

Odtajněná postižení: Depp na jedno oko slepý, ohluchlá hvězda seriálu Stranger Things

Hráli v hollywoodských velkorozpočtových filmech, prorazili do světa nejsledovanějších seriálů současnosti nebo vyprodávali světové koncertní haly. Některé osobnosti se staly slavnými i přesto, že je trápí zrak, sluch, nebo dokonce o některý ze smyslů přišly úplně. Kteří umělci a umělkyně se s handicapem potýkali?

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters/Shutterstock

Na 23. září každoročně připadá Mezinárodní den neslyšících, který se po světě slaví od roku 1958. Se zdravotním postižením se nepotýkají jen běžní občané, ale i mnohé známé hvězdy. Které celebrity se narodily s postižením či se v pozdějším věku musely smířit s nelehkým handicapem?

Johnny Depp, Millie Bobby Brownová, Jane Lynchová a další. Tyto hvězdy a jejich neméně slavní kolegové trpí postižením smyslů. I známé osobnosti s vlastním nelehkým příběhem se tak mohly zapojit do oslav v rámci Mezinárodního dne neslyšících, jehož cílem je upoutat pozornost na ztížené podmínky lidí s tímto handicapem.

Do smyslových postižení patří však například i němota či úplná a částečná ztráta zraku. Mezinárodní den nevidomých, který se slaví od roku 1946, připadá na 13. listopad. 

Které hvězdy trpí vážnějšími zdravotními problémy? Podívejte se do naší galerie.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama