reklama

"Všechno trápení odejde." Modelka Alena Šeredová přiznala svůj potrat

Přijít o dítě, ještě než dostane šanci se podívat na svět, je pro ženu velmi bolestivá zkušenost. Deprimující událostí, která se stává častěji, než se na první pohled zdá, prošla i spousta slavných žen. Některé celebrity si prošly potratem dokonce opakovaně.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Více než půlka raných těhotenství končí samovolným potratem, ještě než žena zjistí, že je v jiném stavu. A vysoký je i počet potratů v pozdějších obdobích. U diagnostikovaných těhotenství se jedná až o 15 procent, referuje portál Otěhotnět.

Pro některé slavné ženy je potrat trýznivým zážitkem, z něhož se jen velmi těžko vzpamatovávají. "Obrovská bolest. A ztráta. O ztrátě a velikém smutku, které cítí žena po potratu, se pořád dost nemluví," prohlásila například herečka Nicole Kidmanová.

Jiné berou smutnou událost racionálněji. "Musela jsem to přijmout. Netrvalo mi nijak dlouho dostat se z toho, protože si myslím, že je to běžné a lidem se dějí o hodně horší věci," svěřila se moderátorka Adéla Vinczeová (rodným jménem Banášová).

Příběhy dalších slavných žen, které se nebály o své zkušenosti nahlas promluvit, najdete v naší galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama