reklama

"Občas si říkám, jaké by asi miminko bylo," říká Lašková, která přiznala potrat

Přijít o dítě, ještě než dostane šanci se podívat na svět, je velmi bolestivá zkušenost. Deprimující událostí, která se stává častěji, než se na první pohled zdá, prošla i spousta slavných žen. Některé celebrity potratily dokonce opakovaně.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Více než půlka raných těhotenství končí samovolným potratem, ještě než žena zjistí, že je v jiném stavu. A vysoký je i počet potratů v pozdějších obdobích. U diagnostikovaných těhotenství se jedná až o 15 procent, píše se na portálu Otěhotnět.

Tuhle bolestnou zkušenost má za sebou i moderátorka Gabriela Lašková. Ta se s manželem momentálně těší na jejich třetího společného potomka. Při této příležitosti se ale rozhodla svěřit s tím, že ani u nich nebyla cesta za velkou rodinou jednoduchá. Spontánní potrat prodělala ještě předtím, než porodila druhého syna.

"Druhý pokus se povedl hned, nemohli jsme tomu uvěřit. Bohužel jen několik týdnů nato jsem o miminko přišla. Bylo to těžké, byla jsem z toho strašně smutná a pořád jsem přemýšlela, co jsem udělala špatně. Od okolí jsem slyšela, že to tak mělo být, že to bylo naštěstí "brzy" nebo že můžu být ráda, že to nebylo pořádně ještě miminko. Věděla jsem, že jsou mnohem bolestivější ztráty, a měla jsem pocit, že ta má vlastně nebyla dost velká, a tak jsem o ní nemluvila. Ale pro mě velká byla. Obrázek z ultrazvuku mám schovaný pořád a občas si říkám, jaké by asi miminko bylo," napsala na svůj profil na Instagramu.

Příběhy dalších slavných žen, které se nebály o své zkušenosti nahlas promluvit, najdete v naší galerii.

reklama
reklama
reklama