reklama

Královna pořádku Marie Kondo už není závislá na uklízení. Může za to její třetí dítě

Známá královna pořádku a organizace Marie Kondo přiznala, že s narozením třetího dítěte vzala za své její snaha udržovat věci i dům vždy uklizené. "Mám doma nepořádek, ale svůj čas teď trávím tím, co je mi příjemné," sdělila.

Japonská spisovatelka a popularizátorka minimalistického životního stylu proslula svou metodou KonMari.
Japonská spisovatelka a popularizátorka minimalistického životního stylu proslula svou metodou KonMari. | Foto: ČTK

Kondo přiznala, že úklid domácnosti nestíhá, ani se jím nestresuje jako dříve. "Až do nynějška jsem byla profesionální organizátorka a pořádkumilovná, vždycky jsem se snažila mít doma uklizeno. Ale pro své vlastní dobro jsem od toho trochu upustila," citoval ji britský zpravodajský web The Guardian. Za změnou podle ní stojí i narození jejího třetího dítěte v roce 2021. 

"Přišla jsem na to, že je pro mě mnohem důležitější trávit svůj čas doma s dětmi," dodala s tím, že se teď spíše zaměřuje na jednoduché věci, které dokážou zlepšit každý den. 

Loni v listopadu vydala knihu zaměřenou na organizaci domova i života. V ní 38letá podnikatelka nabádá čtenáře, aby si udělali pořádek ve svém životě a vytvořili si svůj vlastní rytmus v závislosti na tom, co jim dělá radost. 

Kondo, která s celou svou rodinou nyní žije v Kalifornii, uvedla, že čas na úklid si sice stále najde, ale hlavně se věnuje věcem, které ji činí šťastnější. 

Japonská spisovatelka a poradkyně získala celosvětové renomé v roce 2014 poté, co vyšla v angličtině její kniha The Life-Changing Magic of Tidying Up (v češtině vyšla pod názvem Zázračný úklid - pořádek jednou provždy, pozn. red.). V ní popisovala metodu KonMari, jež spočívá ve vlastnění omezeného počtu věcí. Proslula také dvěma pořady na Netflixu

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama