reklama

Tiffany Richbitch, Kapitán Demo i Ruda z Ostravy. Když si slavní vytvoří alter ego

Hodně umělců vystupuje samo za sebe. Někteří volí pseudonym. A pak jsou i tací, kteří vytvoří naprosto novou bytost, své druhé já. Důvody, proč to dělají, jsou různé - schovávají se za roli, ventilují frustrace anebo prostě jen chtějí pobavit sebe i ostatní. A díky tomu všemu je svět showbyznysu zas o něco pestřejší.

Kapitán Demo Prohlédnout grafiku
Kapitán Demo | Foto: Profimedia.cz

Jiří Burian v 90. letech prorazil s indie kapelou Southpaw. V roce 2015 pak přišel s Kapitánem Demem - 300kilovým "mistrem světa všeho", který je jeho alter egem. "Prvotní impulz k Demově zrození jsem dostal, když jsem se díval na Formanův film Muž na Měsíci, který skvěle vykresluje, jak si komik Andy Kaufman vytvořil alter ego Tonyho Cliftona. Protože v Česku nikdo nic podobného nedělal, vymyslel jsem si vlastního záporňáka," řekl Jiří Burian o Kapitánu Demovi pro Aktuálně.cz

Více o Demovi, ale i dalších "druhých já", která jsou minimálně stejně slavná jako jejich stvořitelé, najdete v naší galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama