reklama

“Hrozí mi vraždou.” J. K. Rowlingová čelí výhrůžkám za názory na transgender osoby

Britská spisovatelka J. K. Rowlingová si na Twitteru postěžovala, že po svých kontroverzních vyjádřeních v debatě o pohlavích dostává nesčetné hrozby smrtí.

Joanne Rowlingová
Joanne Rowlingová | Foto: Reuters

Spisovatelka se v minulosti opakovaně vyslovila proti společenskému a právnímu zrovnoprávnění transgenderových žen se ženami, které se už s ženskými pohlavními orgány narodily. To jí přineslo spoustu kritiky.

"Dostala jsem mezitím tolik hrozeb vraždou, že bych si jimi mohla vytapetovat dům," napsala 56letá autorka příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera v sérii tweetů.

Znepokojení u ní vyvolala fotografie sdílená na sociálních sítích. Vidět jsou na ní tři herci s protestními plakáty v rukou před vchodem s jasně identifikovatelnou adresou bydliště spisovatelky v Edinburghu. Twitterové účty kritizovaných herců později nebyly přístupné.

Rowlingová poděkovala policii a uživatelům Twitteru, kteří příslušný příspěvek nahlásili. V uplynulých letech prý byla opakovaně svědkem toho, že ženy, které se jako ona stavěly kriticky vůči zrovnoprávnění sexuální identity a biologického pohlaví, byly cílem kampaní i hrozeb násilím a znásilněním.

Kvůli roztroušené skleróze hýbe jen hlavou: Je to kruté, ale neumírám, já takhle žiju | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama