reklama

Jitka Čvančarová chtěla skončit s hraním. "Připadala jsem si jak vařená žába," říká

Z televizních obrazovek ani z filmového plátna Jitka Čvančarová sice nikdy úplně nezmizela, na divadle ale pět let nehrála. Kromě toho, že se věnovala rodině, prošla i profesní krizí.

Foto: Profimedia.cz

Před necelými dvanácti lety porodila Jitka Čvančarová dceru Elenu, šest let poté syna Theodora. Než se jí děti narodily, hrála v sedmi pražských divadlech. Posledních pět let se ale na divadle neobjevila.

Zlom nastal, když během představení Království boží na zemi neslezla z jeviště. "Přistihla jsem se, že když dceři nebylo dobře, byla jsem nesnesitelně nervózní. Divák nic nepoznal, ale mě doslova sžíralo, že nejsem a nemohu být doma u ní. Pochopila jsem, že to spojit nelze, že nejsem schopna obětovat vzácný čas, a omezila jsem zásadně veškeré divadelní role," řekla Čvančarová pro MF Dnes.

Herečka ale připouští, že za její hereckou pauzou nestála jen rodina. "Dostala jsem se do stavu plíživé dlouhodobé frustrace ze stále častější povrchnosti v mé profesi. Bylo to takové brodění se v mělkých vodách, v banálních tématech, často v amatérismu," uvedla. 

Své pocity pak popsala jako "syndrom vařené žáby", kdy se žába v pomalu zahřívané vodě časem uvaří zaživa, protože nepozná, že se voda již nebezpečně ohřívá, a včas nevyskočí.

Asi před rokem a půl tedy významně omezila hraní, aby se k němu mohla třeba ještě někdy s radostí vrátit. Jenže do toho si vážně zranila nohu, což ji na tři čtvrtě roku úplně vyřadilo "ze hry". "Byla jsem schopná si představit, že už vůbec nebudu hrát. A nějak mne to zvlášť netrápilo," uvedla herečka, která každopádně svou divadelní pauzu nyní zakončila hrou Vlašťovka ve Studiu DVA.

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama