reklama

"Museli mě zestařovat," směje se Jiřina Bohdalová v 93 letech

Jiřina Bohdalová si užívá úspěchu televizního filmu Svatá. Ačkoli je herečce přes devadesát, v maskérně musela zůstat pokaždé o něco déle. Museli ji totiž postaršovat.

Foto: Lukáš Bíba

Ani ve svých 93 letech Jiřina Bohdalová nezahálí. Momentálně na sebe poutá pozornost v televizním filmu Jiřího Stracha s názvem Svatá, který je inspirován skutečným příběhem důchodkyně, která lhala o svém pobytu v komunistických pracovních lágrech. Pro deník Blesk prozradila, proč se rozhodla titulní roli přijmout.

"Budu se opakovat, ale pro mě tam musí být maso na kosti," tvrdí. "Scénář se mi líbí, když mám možnost příběh uchopit a když už během jeho čtení vidím, že všechno do sebe zapadá. Pak už není o čem uvažovat a samozřejmě chci na takovém projektu pracovat."

Bohdalová na svůj věk rozhodně nevypadá. "V případě Svaté mě trošičku rozesmálo, že mě v dvaadevadesáti letech museli v maskérně docela pracně zestařovat," směje se herečka. "To bylo příjemně úsměvné. Když se dožiju dalších let, už vlastně vím, jak budu vypadat."

K tématům se mohla vyjadřovat s autenticitou, jelikož sama zná tuto zkušenost moc dobře. "Je všeobecně známé, že jsem měla tátu v padesátých letech odsouzeného na patnáct roků. Naštěstí byl v komunistickém kriminále jen něco přes šest let. I to byl obrovský kus života," povzdechla si.

"Ale nerada vzpomínám na špatné věci. Jdu pořád dopředu a to, co se mi nelíbilo, potlačuji. Chci být šťastná a nápomocná štěstí šířit. Ještě nikomu se nevyplatilo, že si v sobě hýčká staré křivdy. Jenom si tím ničí svůj život."

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama