reklama

Rozvod Gatesových ovlivní svět. Jak dopadly další nejdražší rozchody bohatých?

Po dlouhých 27 letech se rozvádí americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates a Melinda Gatesová. "Už nevěříme, že můžeme v další fázi našich životů růst společně jako pár," oznámili. Jak dopadly další rozchody bohatých lidí?

Americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates a Melinda Gatesová Prohlédnout grafiku
Americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates a Melinda Gatesová | Foto: Reuters

V pondělí oznámil Bill Gates a jeho žena Melinda zprávu o svém rozvodu po téměř třiceti letech manželství. Americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft je od roku 1987 zařazován do žebříčku nejbohatších lidí světa, který pravidelně zveřejňuje časopis Forbes. Mezi roky 1995 až 2017 mu opakovaně patřila první příčka.

Někteří experti se však obávají možných dopadů rozpadu jejich manželství na fungování organizace. "Rozvod Gatesových bude mít za důsledek víc než převrácení života jedné rodiny. Dotkne se světa podnikání, vzdělávání, veřejného zdraví, občanské společnosti, filantropie a dalších," řekl agentuře Reuters Anand Giridharadas, který ve svých knihách kritizuje moc nejbohatších lidí.

V polovině února také oznámil rozvod jeden z nejslavnějších amerických párů Kim Kardashianová a Kanye West. Spolu mají čtyři děti, o něž se údajně plánují starat po rozvodu střídavě. Soudní spory ohledně podmínek rozchodu neočekávají. Zdaleka ne všechny celebrity si ale prožily snadné rozvody. 

Asi nejdražším rozvodem známých lidí je ten amerického podnikatele a zakladatele Amazonu Jeffa Bezose a jeho manželky MacKenzie z roku 2019. Jeho partnerka, se kterou byl 26 let, získala 38 miliard dolarů. Jako odškodnění tehdy dostala také čtyři procenta akcií Amazonu, a stala se tak jednou z nejbohatších žen světa. 

Levný rozvod neměl ani Tiger Woods v roce 2010. Rozchod s Elin Nordegrenovou, kterému předcházely skandály s jeho údajnými milenkami, stál celkem 710 milionů dolarů. To Madonna dala režisérovi Guyi Ritchiemu v roce 2008 zhruba 92 milionů dolarů, děti mají ve střídavé péči.

Podívejte se na další slavné a drahé rozvody.

reklama
reklama