reklama
 

Jak šel čas se seriálovou Ally: Calista Flockhartová oslavila 54. narozeniny

Kdo by neznal potrhlou právničku Ally McBealovou ze stejnojmenného amerického seriálu televize Fox. Calista Flockhartová se role ambiciózní, přesto citlivé Ally zhostila naprosto suverénním způsobem. Co se od dob tehdy třiatřicetileté Calisty změnilo a jak jí to dnes, po boku Harrisona Forda, sluší?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Kultovní americký seriál "Ally McBealová", který v roce 1997 poprvé uvedla televizní stanice Fox, vynesl sympatické herečce Calistě Flockhartové Zlatý glóbus za nejlepší seriálovou herečku. Calista se díky roli roztržité právničky proslavila nejenom v Americe.

První díl komediálního seriálu byl premiérově odvysílán 8. září 1997. Dočkal se pěti řad a celkem sto dvanácti dílů. Tvůrcem je známý režisér a scenárista David E. Kelley, což samo o sobě předpokládá úspěch. Česká premiéra proběhla o pár let později, a to 8. ledna 2000. Drobnou, přesto poměrně výraznou právničku Ally McBealovou si rázem zamilovala spousta televizních a seriálových fanoušků. 

  Tvůrce seriálu David E. Kelley je sám vystudovaný právník. Proto mu prostředí advokátní kanceláře bylo i profesně blízké. Právo, k citátu, žena.cz

Hlavní hrdince Ally McBealové (skvěle ji nadabovala Ivana Andrlová) je dvacet osm let. Čerstvě absolvovala práva na Harvardské univerzitě. Zatím je svobodná, ačkoli dlouhou dobu randila s přítelem z dětství Billym. Znali se od mala, prošli spolu školními roky, studiem práv a později se z nich stali milenci.

Když byla Ally přizvána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se rozdělily. Po nějaké době se ale jejich životy opět protnuly, a to díky práci v advokátní kanceláři pod vedením Richarda Fishe, kamaráda ze studií.

Seriál je nekonvenční a zábavný už jen díky prolnutí dvou hrdinčiných světů. Reálného a vnitřního. Divák tedy přesně ví, co si hrdinka o lidech kolem sebe doopravdy myslí, setkává se s jejími roztomile potrhlými představami, stejně jako s ní cítí v okamžicích zklamání.

Krom Calisty Flockhartové si v seriálu zahrál i Gil Bellows, Peter MacNicol, Lucy Liu nebo Robert Downey Jr. Za zmínku stojí i v seriálu důležitá hudba nebo postava tancujícího mimina.

  Hubnutí, k citátu, žena.cz Před samotným natáčením donutili tvůrci herečku Calistu Flockhartovou zhubnout kvůli roli téměř deset kilo!

Po roli Ally McBealové následoval Sen noci svatojánské nebo snímek Co vlastně ženy chtějí, kde si zahrála po boku Glenn Close a Cameron Diaz.

Půvabná a éterická herečka Calista Flockhartová oslavila letos na Martina neuvěřitelné 54. narozeniny. Od roku 2010 je manželkou charismatického Harrisona Forda, se kterým byla od roku 2002 zasnoubena. V lednu 2001 adoptovala herečka chlapce Liama, původem ze San Diega. Pro svou neobvyklou štíhlost byla Calista Flockhartová průběžně médii podezírána z mentální anorexie a bulimie. 

Jak šel čas s talentovanou Calistou Flockhartovou?

Více v naší grafice…

Mohlo by vás zajímat

reklama

Komerční tip

reklama