reklama

Crawfordová, Mossová či Schifferová: Je na královnách modelingu 90. let poznat stáří?

Nekonečně dlouhé nohy, sexy křivky, vysoké lícní kosti, plné obočí a ženské tváře. Byly to královny modelingu devadesátých let a přezdívalo se jim "velká šestka". Jak vypadají dnes?

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

Hvězda devadesátých let Cindy Crawfordová slaví 20. února pětapadesáté narozeniny. Minulý rok v květnu oslavila stejný věk také Linda Evangelista a v podobném čase svou padesátku dovršila i Naomi Campbellová. Jak se se stárnutím popasovaly i další supermodelky, které svůj vrchol prožily v 90. letech? 

Cindy Crawfordová, která se ještě čas od času vrací na mola, už modelingovou kariéru spíš přenechává hlavě své dceři, Kaie Gerberové. Supermodelku a ikonu devadesátých let z ní udělala titulka Vogue a ikonická reklama na Pepsi, doplněná Oscary v roce 1991, na kterých se objevila v kultovní červené róbě značky Versace s tehdejším manželem Richardem Gerem. 

Společně s Naomi Campbellovou, Claudiou Schifferovou či Kate Mossovou patřila mezi nejznámější tváře jedné éry. Objevovaly se v televizních show i v hudebních klipech, například v legendárním klipu "Freedom 90" od George Michaela.

Jak je na tom dnes zbylá pětice supermodelek? Podívejte se do naší galerie v úvodu. 

reklama
reklama