reklama

Kolik významných žen prošlo Belmondovým životem? Tragickou událost nikdy nevymazal

Ve věku osmaosmdesáti let zemřela v pondělí ikona francouzského filmu Jean-Paul Belmondo. Charismatický herec, který odmítal zastoupení kaskadérů, byl velkým milovníkem herectví i žen. Snímky jeho lásek najdete v naší grafice.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Ve svém pařížském bytě zemřel po dlouhodobých zdravotních potížích ve svých 88 letech herec Jean-Paul Belmondo, který se objevil v plejádě celovečerních filmů. Zásadní význam pro jeho filmovou kariéru měly snímky U konce s dechem, Muž z Ria, Muž z Acapulca, Profesionál, Strach nad městem či Cesta zhýčkaného dítěte.

Belmondo se narodil 9. dubna 1933 ve Francii ve městě Neuilly-sur-Seine, které leží na okraji Paříže. Kromě úspěšné kariéry se soustředil také na romantický a rodinný život, ze kterého vzešly čtyři děti - Paul, Stella Eva Angelina, Patricia a Florence.

Ikona francouzského filmu měla za svůj život sedm velkých lásek, ani jedna ale nevydržela, a tak osmaosmdesátiletý herec zemřel bez přítomnosti milující partnerky. Jeho srdce si však nejvíce získaly jeho dcery a vnučky. Velkou bolest musel herec překonat poté, co v roce 1994 při požáru tragicky zemřela jeho dcera Patricia.

O které jeho životní lásky šlo a který vztah vydržel nejdéle, se dozvíte v naší grafice. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama