reklama

Takové dětství jí nikdo nezáviděl. Dnes je jedna z nejvlivnějších žen planety

V dětství prožila sexuální zneužívání, nepoznala pravou mateřskou lásku a ví, co znamená žít v chudobě. Oprah Winfreyová se ve svých 68 letech vypracovala na jednu z nejbohatších filantropek světa.

Prohlédnout grafiku
Foto: Reuters

Skvělá americká moderátorka, herečka a vydavatelka Oprah Winfreyová se narodila 29. ledna 1954 v městečku Kosciusko v americkém státě Mississippi velmi mladé svobodné matce, která se živila jako služka. Prvních šest let svého života strávila Oprah v chudobě na venkově se svou babičkou, kam ji matka umístila. Babička byla extrémně chudá a svou vnučku oblékala dokonce do šatů z bramborových pytlů. Přesto se o ni snažila postarat co nejlépe, a dokonce ji naučila číst.

Nakonec z ní vyrostla jedna z nevýznamnějších žen na světě. V roce 2018 získala cenu Cecila B. DeMilla, která se uděluje na ceremoniálu Zlatých glóbů. Její projev, ve kterém volala po rasové a genderové rovnosti, byl pak obecně považován za jeden z nejpamátnějších okamžiků ceremonie. V CNN o ní pak říkali, že by mohla kandidovat v příštích prezidentských volbách, což se nestalo. 

Podívejte se na příběh Oprah Winfreyové a dalších světových hvězd, které neměly na růžích ustláno, a přesto dosáhly velkého úspěchu a pomáhají ostatním na cestě za spokojeností a štěstím. 

reklama
reklama
reklama