reklama

Kim Kardashianová i Helena Třeštíková. Osobnosti, které se angažovaly v politice

Do politického řemesla fušují i slavní lidé, a to nejen jako podporovatelé kandidátů nebo určitých politických stran, ale také jako samotní političtí představitelé. V Česku je takovým příkladem třeba Martin Stropnický nebo Helena Třeštíková.

Kim Kardashian, Donald Trump Prohlédnout grafiku
Kim Kardashian, Donald Trump | Foto: Reuters

Celebrity se k politice vyjadřují od nepaměti a některé z nich vyměnily filmová plátna a divadelní prkna za politická zasedání. 

Například režisérka Helena Třeštíková se v roce 2007 na pár dní stala ministryní kultury v druhé vládě Mirka Topolánka. Třeštíková na svůj post tehdy rezignovala. To herec a někdejší umělecký ředitel Divadla na Vinohradech Martin Stropnický se angažuje v politice dodnes.

V USA se najde hned několik celebrit, které se aktivně angažují v politických otázkách. Ať už se jedná o modelku a influencerku Kim Kardashianovou, nebo herečku Cynthii Nixonovou. Věděli jste, že Clint Eastwood býval starostou kalifornského města Carmel? 

Podívejte se na další slavné lidi angažované v politických kruzích. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama