reklama

Nezlomná kráska Olivia Newton-Johnová slaví 72. narozeniny a stále propaguje charitu

Australská zpěvačka, skladatelka a herečka Olivia Newton-Johnová patří mezi nejslavnější hollywoodské krásky. Prorazila především díky filmům Pomáda či Xanadu. Kromě toho natočila také desítky hudebních alb. Posledních pár let bojuje s rakovinou, která se jí vrátila již potřetí. Přesto nepolevuje ve svých charitativních aktivitách.

Olivia Newton John Prohlédnout grafiku
Olivia Newton John | Foto: Shutterstock

Hvězda filmu Pomáda Olivia Newton-Johnová se narodila v roce 1948 v Cambridgi jako nejmladší ze tří dětí, má ještě bratra Hugha a sestru Ronu. Rodina počátkem 50. let emigrovala do Austrálie, kde Olivia Newton-Johnová vyrostla. 

Její otec byl důstojníkem tajné služby MI5, později se však stal ředitelem na chlapecké střední škole v Cambridgi. Její matka byla totiž nejstarší dcerou Maxe Borna, německého nositele Nobelovy ceny za fyziku, který uprchl v roce 1930 z Německa před nacisty. 

V roce 1965 se Olivia Newton-Johnová vydala zpět do Velké Británie poté, co vyhrála talentovou soutěž, a na britských ostrovech natočila svůj první singl Till You Say You'll Be Mine. Na svůj první úspěch si však musela počkat až do roku 1971, kdy vydala singl s písní Boba Dylana If Not For You, který se stal mezinárodním hitem.

V roce 1978 jí producent Allan Carr po náhodném setkání na večírku nabídl roli v muzikálu Pomáda. V době natáčení muzikálu ze střední školy jí přitom bylo 29 let. Olivia Newton-Johnová pokračovala také ve své pěvecké kariéře a do roku 2000 vydala celkem devět alb. 

Začátkem 90. let si Newton-Johnová vyslechla svou první diagnózu rakoviny prsu. Vyléčila se z ní a stala se hlasitou zastánkyní a propagátorkou zdravotnických a charitativních organizací. 

Newton-Johnové našli rakovinového bujení znovu v roce 2013 po autonehodě. A pět let nato se ukázalo, že se jí rakovina rozšířila do spodní části páteře. Herečka je momentálně ve čtvrtém stadiu, ale zachovává si optimistickou náladu, kterou sdílí také na svém Instagramu. Olivia Newton-Johnová hovoří otevřeně o užívání lékařského konopí na bolesti a její dcera dokonce vlastní konopnou farmu v Oregonu. 

V sobotu oslaví 72. narozeniny. Podívejte se na další zajímavosti z jejího života. 

reklama
reklama