reklama

Herečka Deneuveová věnovala 125 párů lodiček do charity, vydražily se za milion korun

Francouzská herečka letos podpořila charitativní akci, která z výtěžku financuje jídlo potřebným. Její boty na podpatku dopomohly k výnosu více než milionu korun, který poputuje do dobročinné organizace Restos du coeur.

Foto: iStock

Francouzská herečka Catherine Deneuvová dala do dražby celkem 125 párů bot. Výtěžek z prodeje lodiček, sandálů a luxusních bot putoval na konto dobročinné organizace Restos du coeur (v překladu Restaurace srdce), která poskytuje jídlo potřebným. On-line aukce skončila v úterý a vynesla 47 tisíc eur (1,2 milionu korun), oznámila pařížská aukční síň Artcurial.

Nejdráže se prodal pár černých lodiček značky Yves Saint-Laurent. Sběratel za ně zaplatil 1300 eur, uvedla agentura DPA. V aukci byly boty od velikosti 37 do 39,5, vedle černých také béžové nebo fuchsiové, uvádí Artcurial jako zajímavost.

Dobročinné restaurace srdce v roce 1985 založil populární, dnes již zesnulý komik Coluche. Během jejich první sezony se v nich rozdalo osm milionů jídel, v zimě mezi lety 2019 a 2020 vydaly tyto restaurace 136,5 milionu jídel. Postupem času začala organizace pomáhat i v dalších oblastech, jako je bydlení, vzdělávání, právní pomoc nebo výuka francouzštiny. Catherine Deneuvová je podpořila i v minulosti.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama