reklama

Chundelaté peří, tyl i paví pera. Britská smetánka na královských dostizích

Nejlepší klobouky pro Royal Ascot splňují nejen přísný dress code, ale musí také zaujmout a vyčnívat z davu. Každý se rád hezky a přitažlivě obléká v den závodů, ale dostihy Royal Ascot, které se konají v červnu, jsou synonymem módy, elegance a stylu, díky čemuž je výběr oblečení ještě důležitější.

Honosné šaty a nepřehlédnutelné klobouky. To je Royal Ascot. Prohlédnout grafiku
Honosné šaty a nepřehlédnutelné klobouky. To je Royal Ascot. | Foto: Reuters

Setkání na dostihovém závodišti Ascot nedaleko Londýna se koná každoročně po dobu pěti dnů a hostí dostihy světové třídy, které přitahují britské společenské osobnosti, celebrity i členy královské rodiny.

Letošní podívaná je debutem pro krále Karla III., který zahájil akci poté, co v září zemřela jeho matka, královna Alžběta II. Zesnulá královna se v průběhu svých let zúčastňovala nejen ceremoniálních povinností, ale často i sama závodila, což z akce činilo každoroční vrchol britského společenského kalendáře.

Podívejte se do galerie na pozoruhodnou módu, která se skládá nejen z pastelových šatů a klasických fraků, ale především z extravagantních klobouků.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama