reklama

Takhle dnes vypadá "Stiflerova máma". Vyhrála cenu Emmy a zářila na červeném koberci

Po dvou letech pandemie koronaviru se 74. ročník cen Emmy vrátil téměř ve vší nádheře. Oproti předešlým ročníkům se držel o něco více při zemi, ale i tak se postaral o pár módních i dojemných momentů, zejména u děkovných řečí. S ohledem na úmrtí královny Alžběty odstoupil ze soutěže seriál Koruna, který zvítězil minulý rok v několika kategoriích, včetně nejlepšího dramatického seriálu.

Jennifer Coolidgeová Prohlédnout grafiku
Jennifer Coolidgeová | Foto: Reuters

Cenu pro nejlepší drama na letošním slavnostním udílení amerických televizních cen Emmy získal seriál o intrikách v rodině mediálního magnáta Boj o moc (Succession), který letos posbíral celkem 25 nominací. Ocenění pro nejlepší komedii si už druhý rok po sobě odnáší seriál Ted Lasso z fotbalového prostředí. Americká satira Bílý lotos (The White Lotus) o pestré škále hostů v luxusním havajském letovisku se stala nejlepší minisérií.

Jihokorejský hit od Netflixu Hra na oliheň uspěl v kategorii za mužský herecký výkon, cenu si odnáší představitel hlavní role I Čung-če (Lee Jung-jae). Nejlepší dramatickou herečkou je Zendaya, která v seriálu Euforie (Euphoria) od HBO ztvárnila závislou adolescentku. Oba vstoupili do historie cen Emmy - Jung-jae jako první herec asijského původu oceněný v této kategorii a Zendaya jako nejmladší herečka ověnčená už dvěma cenami za dramatický výkon.

Předávání cen Emmy, které letos moderoval komik Kenan Thompson, je po dvou letech pandemie covidu-19 opět plnohodnotným společenským večerem.

Část doprovodného programu byla na poslední chvíli zrušena z respektu k úmrtí britské královny Alžběty II. Loňský vítěz cen Emmy, seriál Koruna (The Crown) o britské královské rodině, se letos do souboje o ocenění nezapojil. Producent zatím také pozastavil další natáčení.

Podívejte se v galerii, jak slavnostní večer probíhal.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama