reklama

Lana Del Rey je pod palbou kritiky za černobílou fotku. Nejsem rasistka, hájí se

Americká zpěvačka Lana Del Rey na začátku týdne přidala na svůj Instagram fotku oznamující nové album Chemtrails Over the Country Club a rozpoutala tím nechtěně ostrou debatu ohledně diverzity a rasismu.

Lana Del Rey
Lana Del Rey | Foto: Profimedia.cz

Na černobílém snímku obalu nového alba je zpěvačka v obklopení dalších deseti žen, většina z nich jsou však bělošky. A ačkoliv se zpěvačka hájí tím, že na snímku jsou i ženy jiné barvy pleti, ze snímku to patrné není. Lidé na to zareagovali tím, že její album není dostatečně "inkluzivní".

Americká veřejnost je od loňských událostí na záležitosti týkající se diverzity mimořádně citlivá, což podle mnohých reakcí zpěvačka nevzala v potaz. A to přesto, že byla dle svých slov vždycky na toto téma citlivá. Zároveň se vyjádřila k předchozím nařčením z rasismu tak, že její nejlepší kamarádi i bývalí partneři byli rapeři. Lidé se jí za nepochopitelný komentář vysmáli. 

"Moji drazí přátelé byli ze všech možných míst, takže dřív než zase napíšete nějaký komentář o problematice lidí s barvou jiné pleti, uvědomte si, že nejsem ta, která vtrhla do Kapitolu," napsala zpěvačka a dodala, že svou hudbou mění svět. 

Fanoušci a další uživatelé sociálních sítí však kritizují Lanu Del Rey za to, že se v diskusi o inkluzi staví do pozice "křehké bělošky" a kritické příspěvky na téma rasismus nepochopila.

"Vím, že není rasistka ani podporovatelka Trumpa, ale je tak ignorantská a dramatická, když ji lidé jiné barvy pleti kritizují, místo aby jim naslouchala," uvedla jedna z diskutujících. 

Spousta fanoušků také upozorňuje, že svým komentářem naznačila, že všechny rapery automaticky považuje za černochy. "To, že máš na obalu desky černošské kamarády, ještě neznamená, že nemáš rasistické předsudky," uvedla jedna z komentujících. 

Někteří kritici také namítají, že zneužila zmínky o vtrhnutí demonstrantů do Kapitolu ve Washingtonu, D.C., k propagaci alba. A jiní, že se snaží lidem naznačit, že mění svět tím, že chodí s rapery.

Lana Del Rey ale měla problémy se svými veřejnými prohlášeními již vloni. Tehdy v příspěvku na Instagramu obvinila některé černošské raperky, jako Cardi B či Nicki Minaj, z toho, že zpívají jenom o sexu, nahotě, podvádění a vzhledu. Kritici ji nařkli z toho, že vyjmenovala jenom černošské interpretky, čímž je diskriminovala. 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama