reklama

Rouška, injekce a fotka. Nejnovějšímu trendu vaxxies podlehla i královská rodina

Nejnovější trend sociálních sítí sdílí hollywoodské hvězdy i královská rodina. Lidé po celém světě se předhánějí, kdo na internetu zveřejní nejlepší fotku z očkování. Aplikování vakcín proti covidu-19 je v plném proudu.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Populární selfie s celebritami v současné době nahrazují takzvaná vaxxies. Jedni je kritizují, ale druzí vyzdvihují, jak takové selfie z očkování proti covidu může zlepšit morálku ve společnosti. Fenomén, který by se mohl stát virálním počinem letošního roku, dává také záblesk naděje a pocitu solidarity zdravotníkům, kteří jsou už na hraně vyhoření.

Vaxxie je fotografie nebo záběr toho, jak někdo dostává, má dostat nebo právě dostal očkování proti covidu-19. Od počátku existence Instagramu jsou uživatelé zvyklí dokumentovat o sobě vše, od jídla přes oblečení po některé intimní chvíle. Je tedy přirozené, že se cítí nakloněni zveřejňovat informace i o očkování. Tento trend ovšem není úplnou novinkou. Už v roce 1956 se americký zpěvák Elvis Presley nechal vyfotit, jak se v zákulisí Show Eda Sullivana nechal očkovat proti obrně.

Podívejte se, jak svou fotkou z očkování chtějí povzbudit ostatní některé slavné osobnosti, například bývalé první dámy USA a ČR.

reklama
reklama
reklama