reklama

Celebrity pomáhají: Které slavné osobnosti přispívají na charitu

Mít peníze je skvělá věc. Ještě lepší ale je, pokud svůj "nadbytek" posíláte dál. Na světě je mnoho míst, kde zoufale chybí prostředky a doslova každá koruna je víc než žádoucí. Kteří slavní to vidí podobně a svou aktivitou a finančními prostředky pomáhají tam, kde je třeba?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Slovo charita pochází z latinského výrazu  "caritas" a v překladu znamená slitování či smilování. Obvykle označuje dobročinné akce, ať už jednorázové nebo opakované, resp. pravidelné. 

  "V nouzi umí dát radu každý dobrý přítel, ale málokterý ti dá pytel mouky." Friedrich Logau, německý básník Charita-citát, žena.cz

Existuje celá řada charitativních organizací, ale i jednotlivců, kteří - díky svému velkému srdci a aktuálním možnostem - pomáhají potřebným a trpícím. Ať už je řeč o znevýhodněných dětech, starých lidech, postižených místech nebo třeba ohrožených zvířatech. 

Ne každý může pomáhat tak, jak by si možná přál. Naštěstí existuje poměrně dost (ovšem stále zoufale málo) lidí, kteří mají nezdolnou energii i nutné prostředky k tomu, aby alespoň z určité části přispěli na dobrou věc.  Kteří slavní se o svůj čas i finance dělí s těmi, co to nejvíc potřebují?

Více v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama