reklama

Bývalá pornoherečka Jenna Jamesonová trpí vzácným onemocněním. Nedokáže se postavit

Jenně Jamesonové byl diagnostikován Guillain-Barrého syndrom. Jak bývalá hvězda z filmů pro dospělé uvedla na svých sociálních sítích, vzácnou neurologickou poruchu jí lékaři stanovili poté, co začala mít problémy s chůzí.

Foto: ČTK

Partner Jamesonové Lior Bitton na sociálních sítích oznámil, že začátkem roku musela vyhledat lékařskou pomoc, jelikož se "necítila příliš dobře a několik posledních týdnů zvracela". Po CT vyšetření, které nic bližšího neodhalilo, byla propuštěna domů.

Následně se její stav zhoršil. "Nedokázala se udržet na nohou," uvedl Bitton. "Svaly na nohou měla velmi ochablé, takže nebyla schopná dojít ani do koupelny. Musel jsem ji podpírat, aby neupadla, a nakonec ji odnést do postele. Po dvou dnech se její stav zhoršil, nohy ji přestaly poslouchat a už nebyla schopná chodit."

Po další návštěvě nemocnice, magnetické rezonanci a punkci páteře diagnostikovali Jamesonové Guillain-Barrého syndrom. Podle National Institutes of Health jde o vzácnou neurologickou poruchu, kdy tělesný imunitní systém napadá nervový systém, což se projevuje svalovou slabostí a dočasnou paralýzou. Proč se u lidí Guillain-Barrého syndrom objevuje, není zatím známo, ale ve většině případů jde o následky virové infekce. Onemocnění se může pohybovat od mírných případů až po intenzivní paralýzu, obvykle se dá nemoc léčit.

V poslední aktualizaci na Instagramu Jamesonová popisuje, že v nemocnici podstupuje fyzioterapii, a poděkovala svému okolí za podporu.

Grabmüllerová: Řešila jsem jen to, jak jíst co nejméně. Sportovců jako já je spousta | Video: Michael Rozsypal

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama