reklama

Rockový zpěvák Adams získal zakázku snů. Nafotí kalendář Pirelli na rok 2022

Po roční přestávce je v přípravách kalendář Pirelli na příští rok. Prestižní fotografickou zakázku tentokrát získal kanadský rockový zpěvák Bryan Adams, který už v minulosti zachytil významné osobnosti.

Foto: Reuters

Kanadský rockový zpěvák Bryan Adams nafotí snímky do kalendáře Pirelli na příští rok. O tom, že prestižní fotografickou zakázku získal, informoval na svém instagramovém účtu. Kalendář vyjde po roční přestávce, loni se italský výrobce pneumatik rozhodl peníze věnovat na boj proti koronaviru a jeho výzkum.

"Jsem hrdý na to, že mohu konečně prozradit, že jsem fotografem pro kalendář Pirelli na rok 2022," řekl Adams a dodal, že více informací o tomto projektu zveřejní v průběhu léta.

Americká televize CNN na svých internetových stránkách připomíná, že ačkoliv je 61letý Adams známý především jako zpěvák, patří také mezi úspěšné profesionální fotografy. Zachytil například již nežijící britskou zpěvačku Amy Winehousovou nebo britskou královnu Alžbětu II.

Kromě známých osobností fotil ale i veterány války v Afghánistánu nebo pouliční prodavače bez domova. Své fotografie vystavoval v prestižních galeriích a otiskují je přední módní magazíny.

Jaké téma si Bryan Adams zvolil pro kalendář Pirelli na příští rok, není zatím známé. Zatímco v minulosti byly fotografie v legendárním kalendáři zejména přehlídkou exkluzivních ženských aktů, v posledních letech se zaměřuje i na hlubší rozměr fotografického umění. Ve vydání pro rok 2020 nazvaném Hledání Julie se italský fotograf Paolo Roversi snažil objevovat vnitřní sílu, ženskost a něhu slavné Shakespearovy postavy.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama