reklama

Britská princezna i Alexis z Dynastie. Proč přišly na oslavu Češky Gabriely Peacock?

Na 40. narozeninách nutriční poradkyně, která se před svatbou jmenovala Gabriela Báňová, nyní Peacock, dorazila pricezna Eugenie, Joan Collins i James Blunt.

Prohlédnout grafiku
Foto: archiv PR

Přezdívá se jí dietoložka celebrit. Původně modelka, která se narodila v Pardubicích, vystudovala Westminsterskou univerzitu a začala se věnovat výživovému poradenství. Mezi její klienty prý patří britská královská rodina, ale Gabriela nesmí takové informace ani komentovat.

Svým klientům ani sobě nezakazuje čokoládu ani víno. Tvrdí, že hladovění nemá smysl, to, co tělo potřebuje, je pravidelný příjem vyvážené stravy v biokvalitě. Kromě poradenství má Gabriela Peacock také vlastní řadu nutričních doplňků.

Jak se ke hvězdné profesi dostala?

Především přes modeling: bylo jí doporučeno už v 16 letech, aby zhubla. Gabrielu ale zajímalo, co se s jejím tělem bude dít, jak díky konkrétním surovinám, které jíme, fungujeme. Proto vystudovala obor health science (volně přeloženo jako zdravověda). Svou pozici si ale prý vybudovala díky přístupu: ke klientům není striktní, snaží se jídelníček přizpůsobit tomu, co mají rádi. Restrikce a askeze podle Gabriely nefungují, protože u zákazů nejsme schopni dlouhodobě vydržet.

Co podle Gabriely Peacock nikdy nedělat? Dávat si kávu na prázdný žaludek. Sice nás na chvíli povzbudí, ale poté přijde velký útlum, protože hladina cukrů v krvi je rozhozená. 

reklama
reklama