reklama

9 slavných žen, které jsou starší, než si myslíte: Kdo se nestydí za své vrásky?

Stárnutí je neodvratný proces. Roky přibývají každému stejně, ale zdaleka ne každý se s tím dokáže bez problémů vyrovnat. To platí zejména pro ženy, o těch slavných nemluvě. Naštěstí jsou však mezi celebritami i takové, které se ke svému věku otevřeně hlásí a vrásky na obličeji "negumují" botoxem a výplněmi. Podívejte se, které to jsou.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

To, že věk je jen číslo, může znít už trochu jako klišé. Jenomže mnozí a mnohé z nás ukazují, že nejde jen o prázdné prohlášení. Přibývající roky vám sice nikdo neodpáře, protože dny se přičítají každému stejně, ale smíříte-li se s nimi a vezmete je "na milost", neskutečně se vám uleví. Ale pozor - přijmout svůj věk rozhodně neznamená rezignovat na krásu a přitažlivost!

Pro slavné ženy, které byly od počátku své kariéry (a mnohdy už velice záhy) zvyklé na obdivné pohledy a nejrůznější pocty jejich kráse a zdánlivé dokonalosti, může být stárnutí náročnější než pro nás, "obyčejné" ženy. Ačkoli asi v každém oboru a sociální skupině existují dámy, které se se svým věkem nehodlají smířit a bojují proti němu všemi aktuálně dostupnými (a pro ně dosažitelnými) metodami. Ke slovu se tak může dostat botox, kosmetické výplně, plastické operace, anebo jen zoufalé líčení a rádoby mladistvé módní kreace. 

  „To, co způsobuje stárnutí není věk, ale opouštění ideálů.“ - Karolina Světlá, česká spisovatelka pampeliška, žena

Přijmout stárnutí a nebrat jej jako hrozbu, to jistě není snadný úkol. Existuje totiž mnoho předsudků s vysokým věkem spojených, ale samozřejmě i značné množství zdravotních a sociálních rizik. Přesto lze přijmout stárnutí s grácií a otevřeně si svůj věk přiznat. Důležité je vnitřně přijmout, že jde o proces naprosto přirozený, a tedy neoddělitelný od života. 

Stárnout ale rozhodně neznamená rezignovat. Rezignovat na zdravý životní styl, vyvážené stravování, pohyb a ženskost. Žena může být přitažlivá v každém věku, a mnohdy je přitažlivější právě ta, která se nesnaží napasovat do o desítky let mladšího těla a obličeje. 

Které slavné krásky se věku nebojí a stárnutí pro ně není strašák?

Podívejte se v grafice.

reklama
reklama
reklama