reklama

Rodina přestavěla kanceláře v Záběhlicích na byt. Děti v něm mají vlastní domečky

Rodina koupila bývalé kanceláře v klidné, zelené části pražských Záběhlic a společně s architektkou je proměnila na ideální bydlení. Byt má vzdušné místnosti, velká okna a hravé prvky pro děti.

Prohlédnout grafiku
Foto: Aktuálně.cz/Tomáš Hejzlar

Bývalé kanceláře jsou součástí domu, který stojí v klidné, zelené části mezi dvěma pražskými sídlišti. Noví majitelé je koupili s vizí předělat je na rodinné bydlení, což se podařilo jak po právní, tak fyzické stránce.

K rekonstrukci si přizvali mladé pražské studio Mooza Architecture. "Vzhledem k tomu, že prostor byl léta nevyužívaný, stávající dřevěné podlahy nebo dveře, obklady, dlažby a sanita nebyly zničené, a nebylo tedy nutné je měnit. Díky tomu jsme navrhli pouze menší stavební změny dispozice a úpravy elektroinstalace," popisuje architektka Petra Kocourková.

Autorka interiéru, který má přes 200 metrů čtverečních, nechala největší místnost v bytě předělit příčkou, čímž vznikla prostorná šatna na oblečení celé rodiny. V koupelně je zase nově sprchový kout a místo pro pračku i sušičku. Vybavení je poskládané z kousků vyrobených na míru a z obchodních řetězců. Doplňuje je i práce samotných majitelů, kteří si některé dekorace vyrobili sami ze starých a nevyužívaných materiálů.

Nejkrásnějším místem v bytě je pokoj pro děti. Má prostor pro hraní, velký stůl na kreslení a spaní jako v domečku. Podívejte se.

reklama
reklama
reklama