reklama
 

Treehotel - i člověk může bydlet v ptačím hnízdě

Prohlédnout galerii
Foto: treehotel.se

Možná, že jste také před nějakou dobou zaznamenali v televizi zprávu o novém hotelovém pokoji v hotelu Na stromech v severním Švédsku.

Jde skutečně o netradiční projekt moderní architektury, která je počinem architektonického studia Inrednin Gsgruppen. K již dříve postaveným pokojům v korunách stromů přibylo Ptačí hnízdo.

Známým objektem byla krychle, zavěšená ve vzduchu, respektivě zakomponovaná mezi stromy. Ta je obložena zrcadlem, takže se na jejím povrchu odráží les, nebe a krychle na první pohled splývá s okolní přírodou a v korunách stromů se doslova ztrácí.

Podívejte se na video, kde uvidíte více jak z hotelového projektu, tak z interiérů pokojů. Zdroj You Tube.

Poslední z pokojů, již zmíněné Ptačí hnízdo, s lesem zase splývá proto, že je obloženo větvičkami, které částečně zakrývají i kulatá okénka. Pokoj vypadá, jako by si zde hnízdo postavil bájný pták Noh. Ač se to zvenku na první pohled nezdá, místnost je určena pro čtyři hosty. Ti se do pokoje dostanou po stahovacích schodech, umístěných ve středu kruhové podlahy. Interiér je obložen dřevem a hostům skýtá vysoký komfort. V hnízdě, které je koncipováno jako rodinný pokoj, je ložnice s manželskou postelí a dvě palandy. Ty se pro soukromí rodičů i dětí dají uzavřít za posuvné dveře.

Hotel Na Stromech má ještě dalších pět různých pokojů a v plánu architektonického studia je připraveno dalších 25 pokojů, které by zde měly vzniknout během příštích pěti let. Hotel je situován do krásné přírody u vesnice Haras. Ta se nachází asi 60 km od polárního kruhu.

Zdroj: treehotel.se

reklama
reklama
reklama