reklama

Proč byste neměli mít v bytě sušené květiny? Nejčastější chyby podle feng-šuej

To, jak bydlíme, o nás hodně napoví. A zdaleka nejde jen o otázku majetku a peněz. I skromná domácnost může působit mile a útulně, základem je energie, kterou místo vyzařuje. Jak si zajistit čistý prostor bez rušivých elementů podle feng-šuej?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Tradiční čínské učení feng-šuej sahá hluboko do minulosti. Vychází z principů přirozeného proudění energie v prostoru a jejího působení na člověka. Zjednodušeně lze prohlásit, že feng-šuej je prostá interakce mezi lidmi a jejich prostředím.

  Domov není prostor, ale proces. Tady se schovávám před deštěm a zimou, tady žiju, tady trávím svůj volný čas. Tady se rodí moje rodina, tady ji tvořím léty, trpělivostí, tolerancí a řadou kladných principů. Domov je bytost... Miroslav Horníček K citátu, okno v noci, žena

Feng-šuej je v různých, navzájem si podobných formách praktikováno už tisíce let. Pokud bychom se chtěli dopátrat úplných počátků tohoto učení, museli bychom začít nejspíš někde u šamanských rituálů a přírodních náboženství starověké Číny. Nejranější formou feng-šuej byla směs věštění, rituálů, magie a uctívání předků. 

Termín je složen ze dvou samostatných slov. Feng znamená vítr (přeneseně vzduch) a šuej voda. Vítr (vzduch) a voda jsou dva přirozené elementy, které proudí a pohybují se všude na Zemi. A jsou také zcela zásadní pro přežití.

Jaké chyby podle tohoto učení běžně děláme v souvislosti se zařizováním bytu či domu? 

Odpovědi najdete v grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama