reklama

String Art: Dekorace, kterou si sami vyrobíte

Toužíte po dekoraci, která by byla originální? Vyrobte si ji sami. String Art!

Foto: You Tube

Toužíte po skutečně originální dekoraci nebo dárku pro vaše blízké? Pak se vám bude líbit technika String Art. Díky ní si vyrobíte zajímavé ornamenty na stěnu, šperky, přání nebo zvláštní lapače snů.

Pokud si myslíte, že nejste dostatečně zruční, pak nezoufejte. Jestli poznáte hřebík, bavlnku a budete umět klepnout s kladívkem, pak máte polovinu úspěchu jistou. O co vlastně jde?

Kouzlení s provázkem

String Art je vlastně jisté výtvarné umění, kdy se kouzlí s barevnými nitkami, které se obmotávají mezi pevně umístěné body. Ty určují tvar budoucího díla. Jak se jednotlivé přímky provázků protínají, vzniká opravdu zajímavý efekt.

Lepší představu si uděláte po zhlédnutí následujícího videa...

K výrobě budete potřebovat dřevěnou desku nebo podložku, do které můžete kladívkem zatloukat pevné body. Těmi se rozumí hřebíky, kterých budete potřebovat skutečně hodně. Ty určují tvar budoucího vzoru. Někdo používá klasické, jiní volí typ napínáčku se širší hlavičkou. Dál si na papír předkreslete, co byste rádi vyrobili. Samozřejmě nesmí chybět bavlnky či tenčí vlna.

Vyberte si svou oblíbenou barvu a tou natřete podložku. Bude součástí dekorace. Nechte důkladně zaschnout. Předlohu položte na desku a začněte postupně zatloukat hřebíky tak, aby kopírovaly tvar. Vezměte si k ruce pravítko a odměřte výšku prvního, podle něj udělejte další hřebíky, aby byly ve stejně výšce. Rozestup mezi hřebíky by měl být půl až jeden centimetr. Záleží, jak máte velké hlavičky a složitý tvar.

Následně uvažte bavlnku k prvnímu hřebíku a už jen napínejte mezi body tak, abyste je alespoň jednou obkroužili. Směr i křížení je čistě na vás. Bavlnka by měla držet v nejvyšší poloze, abyste se následně dostali k předloze a postupně ji vytrhali pryč, ta na desce zůstat nemá. Když budete hotoví, uvažte bavlnku uzlíkem a zastřihněte konce.

Inspirace je všude kolem vás

Co si znázorníte pomocí bavlnek je jen na vás. Může jít o abstraktní tvary, zvířata, písmena nebo klidně obrys mapy, Skvělý typ uvidíte na následujícím videu.

Inspiraci najdete na You Tube a k dostání jsou i knihy se šablonami a návody, které si lze okopírovat a přiložit na desku jako základ pro dekoraci.

Jak se vám tento výtvarný styl líbí? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: pinterst.com, wikihow.com, abeautifulmess.com, stringartdiy.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Podzimní líčení: Trendem jsou upíří rty a rozmazané stíny

Velký test finanční gramotnosti: Prošli byste?

Boty a dobrý sex: Souvislost existuje

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama