reklama

Místo chaty luxusní srub: Za dva měsíce bylo hotovo

Prohlédnout galerii
Foto: Jan Handrejch

Celá chata "zrekonstruovaná" na luxusní srub za pouhé dva měsíce? Chata musela padnout a manželé se mohli pustit do práce. Jak se jim to (po)dařilo, si můžete prohlédnout v naší galerii.

Historie tohoto srubového domu určeného pro rekreaci je vcelku prostá. Majitelé trvale žijí v bytě v Praze, ale relaxovat jezdili do staré chaty takřka na samotě, kde jim společnost dělali jen srnky z blízkého lesa a usínali při šumění potoka. Místo pro odpočinek dokonalé, ale původní chata už nikoli. Došlo na radikální změnu. Celou starou původní chatu shodili a rozhodli se pro komfortní víkendový dům, který splňuje i náročné požadavky dnešního člověka.

Srubový dům jako ve Finsku

Novým bydlením se měl stát finský srubový dům. Nevybírali si z katalogových modelů, ale rozhodli se pro vlastní návrh domu, který bude do posledního detailu splňovat jejich požadavky. "Manžel pracuje ve stavebnictví, tak to pro něho nebyl problém. Měli jsme jasnou představu, jak má srub vypadat, společně jsme ladili i detaily," říká majitelka.

Celý dům je postaven z lepených trámů severské borovice o rozměru 180x195 mm bez přídatné izolace, jenž plně postačují i pro dům, který je určený k celoročnímu bydlení.

Stavba za dva měsíce!

Rychlost celé výstavby je ohromila. Základová deska byla hotová za tři týdny, uzavřená hrubá stavba včetně příček trvala pouhých 10 dní. Komplet vše k nastěhování bylo hotové za dva měsíce! Výroba ve Finsku zkrátka probíhá do nejmenších detailů, pak jde výstavba na staveništi jako po másle. Největším problémem se ukázala doprava stavebního materiálu. K pozemku nevede pořádná zpevněná cesta a těžká nákladní auta se bořila do bláta.

Doporučujeme: Mladý pár si sám postavil krásný dům jen za 2,5 milionu

Manželé si nyní nemohou dům vynachválit. Nejenže je v domě úžasné vnitřní prostředí, protože díky použitému dřevu dům dýchá, ale dřevo je také schopno vyrovnávat vlhkost vnitřního prostředí a udržovat ji v optimálním rozmezí 30-55%, takže uvnitř srubu je mnohem méně prachu a nedaří se zde bakteriím a virům. Lépe se zde dýchá a dobíjí energie.

Jak se vám tato dřevěná chata líbí? A podařila se celá přestavba? Napište nám v diskuzi pod galerii.

zdroj: drevostavby-kontio.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vesnice mě donutila změnit život. Odešla jsem z práce

Vlastní dům jen za 780 tisíc a stavba jen 4 hodiny

Jak využít ovesné vločky i mimo kuchyň?

reklama
reklama
reklama