reklama

Růžová v interiéru nemusí být kýč!

Prohlédnout galerii
Foto: ISIFA/Thinstock

Růžová barva je podle colorterapie barvou uklidňující, harmonickou a antistresovou. V prostorách kuchyně dodává umírněný apetit a ostatním místnostem dodává elegantní originalitu.

Už několik let jsou trendy barvami v bydlení, fuchsiová, lila, fialová a odstíny růžové v kombinaci s neutrálními barvami jako je antracitová, černá nebo bílá. Podívejte se, že i s velice kontrastní barvou umí růžová barva dobře fungovat.

Růžová není jen pro sladké holčičky

V obchodech s bytovými doplňky najdeme mnoho květináčů, polštářů, keramických váz, přehozů přes postel ale i povlečení ve všech odstínech či tónech růžové. Kdo má z této barvy strach, může svůj byt ozvláštnit jen několika kousky v barvě starorůžové a kombinovat to s tlumenými tóny.

Pokud se vrhneme na malování a opravdu růžovou v interiéru chceme, je dobré brát růžovou jen jako doplňující barvu k bílé malbě, krémové nebo okrové. Jednotlivé odstíny růžové už dávno nepatří jen do dívčích pokojů a ženám. Růžová má vliv na psychiku a lidské emoce.

Jak růžovou barvu kombinovat?

Růžovou barvu můžete kombinovat mnoha způsoby. Jediným z nich je, že se budete držet jen té barvy a jednotlivých odstínů. Dále je možné růžovou umístit vedle barev s podobným působením, jako je fialová, lila, červená nebo oranžová. Posledním ze způsobů je kombinace s kontrastní barvou.

Čtěte také: Vybavte byt ve svěžích barvách: Módní lila a růžová

S barvou pracujte nejen v rozmezí odstínů a tónů, ale vrhněte se na kombinaci materiálů a vzorů. Zapojte fantazii v textiliích, obkladech, dlažbě, tapetách nebo zkuste organické motivy či kombinaci umělého materiálu s přírodním. Růžová bude fungovat jako kontrastní barva na kousku zdi nebo jako doplňující barva v podobě doplňků nebo jako jedna velká dominanta na celé ploše interiéru a to zejména na stěnách a podlaze.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kůže a kožešiny v bytě: Dodají punc luxusu i zahřejí

Závěsné houpačky do interiéru: Máme pro vás tipy!

Sex dnes nebude aneb Když muže bolí hlava

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama