reklama

Byt v letenském činžáku je po rekonstrukci k nepoznání. Nemá dveře ani příčky

Z bytu na pražské Letné chtěli majitelé vytvořit jednolitý prostor, kde jim v pohybu nebudou bránit žádné dveře a příčky. Architektka Markéta Bromová si poradila tím, že do půdorysu vložila vestavěné boxy s šatníky i knihovnou.

Foto: Aktuálně.cz/ Veronika Raffajová

Autorka rekonstrukce nejprve byt vyčistila od všech nežádoucích stavebních prvků a nánosů omítek. Odhalila stropní železobetonovou konstrukci a pomocí broušené betonové stěrky sjednotila podlahu. "Dalším krokem bylo vkládání boxů do otevřeného prostoru, aby se místnosti od sebe vyčlenily a oddělila se soukromá část bytu od té pobytové. Hlavní dělicím prvkem je zelený vroubkovaný box, který v sobě skrývá část kuchyně s lednicí, myčkou i vestavnou troubou, šatní skříně v ložnici a u vstupu," popisuje Bromová.

Na protější straně je malá komora a vestavěná skříň v tmavém obložení, která postupně přechází v knihovnu. Společenská část bytu je bez jakéhokoli dělení a skládá se z jídelny a obývacího prostoru. Skrývá se tu i malá koupelna s toaletou pro hosty. Podívejte se.

reklama
reklama