reklama
 

Postavili dům za 4 týdny. Jak se vám líbí?

Manželé si přáli vlastní dům. 8. května 2014 se začaly kopat základy a 9. června 2014 už se stěhovali. Pojďte se podívat na dům, který vyrostl za 4 týdny!

Foto: beauty-photo.cz

Toužíte po vlastním domku se zahradou? O tom, že to nemusí trvat rok vás přesvědčí naše další návštěva. Tentokrát jsme se vypravili do rodinného domu, kam se rodina nastěhovala od výkopu základů už za měsíc. Nevěříte? Podívejte se na fotografie ze stavby a na interiér. Překvapí vás.

Mladá rodina se dvěma dům budou mít postavený už za 4 týdny. Co bylo nejtěžší a jak se jim z bytu stěhovalo do vlastního, si můžete přečíst v našem rozhovoru.

Co bylo prvotním impulzem, že jste se rozhodli postavit vlastní dům?

Bylo to hlavně kvůli dcerám, pro ně je zahrada k nezaplacení. Mohou se na ní vyblbnout a užívat sluníčko. V bytě byly odkázané na to, zda jsem s nimi šla ven nebo jsme zůstaly doma.

Dalším důvodem byl klid a soukromí. Respektive jsme chtěli pro každou dceru vlastní pokojík a když někdo ráno vstává dřív, aby se mohl nasnídat, pohybovat se a nerušit ostatní.

Když se podíváte zpětně, co bylo nejtěžší?

Rozhodnout se, že do toho vůbec půjdeme. Přeci jen jsme několik let bydleli v bytě. Pak jsme si museli rozmyslet financování a udržet nervy na uzdě, když se nám něco nezdálo nebo nešlo podle našeho plánu. A jak už to tak bývá, nic nejde hladce. Takže nejtěžší? Být v klidu!

Váš dům byl hotový velmi rychle. Jak dlouho vše trvalo?

Jde o dřevostavbu, kterou už přivezli téměř smontovanou i s rozvody. Celá stavba, včetně základové desky, trvala měsíc. Ale dům jen 13 dní. První kopnutí do země bylo 8. května. Dům nám hotový předali už 9. června.

Doporučujeme: Mladý pár si sám postavil dům jen za 2,5 milionu korun

Byl to neuvěřitelný fofr, doslova vše rostlo před očima. Nemohli jsme se dočkat, až budeme bydlet ve vlastním, ale rychlost celé výstavby nám celé čekání usnadňovala. Každý den bylo vidět kus odvedené práce.

Jak jste se cítili, když jste se během jednoho měsíce přestěhovali z bytu do vlastního domu?

Byl to úžasný a nezapomenutelný pocit. Hlavně nám došlo, že jsme to spolu fakt dokázali a splnili jsme si sen. Před rokem jsme si ani nemysleli, že by se nám to mohlo povést. Dům jsme vždycky chtěli, ale nečekali jsme, že to vezmeme takovou rychlostí. A i když nás čeká hodně práce kolem domu a zahrady, těšíme se na to a jsme moc šťastní za tu možnost, bydlet ve vlastním.

Co pozitivního vám dům přinesl a co vás nejvíce na domku baví?

Hlavně soukromí. Můžeme si dělat co chceme, nikoho nerušíme a naopak nikdo neruší nás. Uklízíme si jenom po sobě a ne po všech sousedech, kterým jsou společné prostory ukradené. V současné době pracujeme hodně venku, což je vidět na fotkách. Ale zahrada nás baví a celkově to budování. Okolí a zahradu si upravujeme sami, při zaměstnání a dvou dětech to jde hodně pomalu, ale naplňuje nás to a užíváme si každou minutu, kterou stavbě a okolí věnujeme.

A nějaké negativní stránky domu?

Zatím jsem nenašla nic negativního. Já jako holka z baráku jsem naprosto spokojená. Bydlíme tu jen chvilku, tak opravdu neumíme říct. Ale asi to poznáme v zimě, až budeme muset uklízet sníh, tedy jestli nějaký napadne. Teď mi ale nic záporného opravdu nenapadá.  Přijďte se zeptat za rok, třeba už se něco najde.

Práce na domku je ještě požehnaně, ale co přijde na řadu jako první?

Chystáme se zateplovat základovou desku, odvést dešťovou vodu, udělat plot a upravit terén. Sami jistě vidíte, že v podstatě bydlíme na poli, ale vše jednou bude, jen to chce čas a finance.

Vnitřky jsou téměř hotové, jen nějaké drobnosti. Holky mají zatím jednoduché pokojíky, ale určitě jim prostředí zpříjemníme nějakými obrázky, barevnými nálepkami na zeď a podobnými drobnostmi.

Kdybyste se ocitli o pár měsíců zpět a měli se rozhodnout, zda do toho opět půjdete, šli byste?

Jednoznačně ano! S dětmi si neumím představit stavět dům svépomocí a hlavně to jsme ani nikdy nechtěli. Tahle varianta pro nás byla skvělá. Rychlost vyhrála! A že je to dřevostavba? No a co! Jsme spokojení s domem i s firmou.

Co vám stěhování přineslo jako rodině a co naopak vzalo?

Více jsme se stmelili. Jsme na sebe hrdí, že jsme se dokázali rozhoupat a jít do toho. Vidina holek, jak lítají po zahradě, jsou spokojené a v bezpečí, nás děla ještě šťastnějšími.

A co nám vzalo? Rozhodně velkou možnost hlídání babiček, ale to není o domě, ale o změně místa bydliště. A ještě nesmím zapomenout na nové šedivé vlasy. Báli jsme se, zda všechno klapne, ale dobře to dopadlo a my můžeme v klidu spát ve vlastním.

Děkujeme za příjemnou návštěvu a odpovědi, které nám ochotně poskytla maminka dvou krásných holčiček, jež si splnila svůj sen, mít s rodinou vlastní dům. Přejeme ať se v novém hezky bydlí a třeba se uvidíme za rok, abychom se podívali, co je na zahradě nového.

Jak se vám líbí dřevostavba? A umíte si představit, že byste si postavili dům za 4 týdny?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vymazlené lahůdky z kančího masa od Zdeňka Pohlreicha

Dům z konopí a vápna. Vyjde vás na 14 000 Kč

Británie slaví: Ochutnejte zmrzlinu mateřského mléka


Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama