reklama

Byt s výhledem na Prahu byl nepraktický. Rodina ho přestavěla v noblesní bydlení

Rodina si koupila byt v novostavbě s výhledem na Prahu. Přestože měří přes 200 metrů čtverečních, měl nepraktické dispozice jen s pár místnostmi. Noblesní proměna od studia No Architects byt přizpůsobila rodinnému stylu života.

Prohlédnout grafiku
Foto: studio flusser

Bydlení architekti vybavili nábytkem na míru, vdechli mu barvy a společenský prostor rozdělili do několika menších místností. "Přidali jsme pracovnu, hernu pro děti a pokoj pro hosty. Tím se byt stal praktičtější pro rodinný život. Prostor se dá zároveň kdykoli otevřít v jeden velký celek pomocí posuvných dveří, které umí zmizet za velkou knihovnou," popisuje Jakub Filip Novák ze studia No Architects.

Technologie architekti chytře schovali za dřevěné vestavby a do nábytku. "V tomto ohledu jsou realizace interiérů v novostavbách vždy výzvou. Krom jiného je nutné se přizpůsobit právě omezením, která představuje již hotová technická infrastruktura, která obvykle následuje nějaká přímočará technická řešení," vysvětluje Novák. Podívejte se.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama