reklama

Jak zařídit dětský pokoj? Investujte do židle a postele, radí designérka

V žádném pokoji by podle interiérové designérky Michaely Kopecké neměla chybět pohodlná postel, kvalitní stůl a nastavitelná židle, šatní skříň a koberec. Nejnovějšími trendy je pak tíhnutí ke skandinávské jednoduchosti a barvám.

Dětský pokoj Prohlédnout grafiku
Dětský pokoj | Foto: Shutterstock

Vybavit dětský pokoj může být pořádná fuška. Důležitá je nejen volba materiálů a vybavení, ale také samotné umístění pokoje v rámci bytu či domu a rozdělení místnosti. 

"Pokoj by měl být opticky rozdělený na tři základní zóny - zónu pro učení a soustředění, často tuto zónu situujeme v blízkosti okna, kde je dostatek světla, zónu pro hraní a zábavu a prostor pro odpočinek," zdůrazňuje interiérová designérka Michaela Kopecká.

Podle Anežky Přikrylové, brand manažerky z vyhledávače nábytku Biano, v trendech nyní převažují skandinávské motivy a barvy. "Trendem, co se týká dětských pokojů, jsou určitě teepee a postele, které mají rám ve tvaru domečku, což jde ruku v ruce s oblibou minimalističtějšího skandinávského stylu v posledních letech," tvrdí. Lidé také velmi často nakupují rádi doplňky, které dětský pokoj snadno promění dle přání potomků. 

Která místnost v domě či bytě je nejlepší? Jak pokojíček správně rozdělit do zón a které materiály by měly převažovat? Zeptali jsme se interiérové designérky, odpovědi najdete v galerii v úvodu článku. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama