reklama

Do starého 3+1 si pustili baťovskou tradici s industriálem. Vznikl nezaměnitelný byt

Mladá rodina ze Zlína si nechala zrekonstruovat 3+1 v bytovce ze 60. let minulého století. Původní prostory v duchu baťovské filozofie zůstaly víceméně stejné, architekti je jen zjednodušili a přizpůsobili nárokům současných majitelů.

Prohlédnout grafiku
Foto: Aktuálně.cz/Roman Belžík

Zbouráním příčky, která dříve dělila obývací pokoj a kuchyni, získala rodina jeden otevřený prostor, kde dnes vaří, podává jídlo i odpočívá. Zmizely také příčky úklidové komory a její funkci nahradily vestavěné skříně.

"Rozsáhlá rekonstrukce proměnila byt v otevřený a vzdušný prostor a sjednotila místnosti v jeden pocitový celek. Podle dnešních potřeb i norem jsme v bytě vybudovali samostatné WC. Vzniklo tedy nové jádro včetně koupelny," vysvětluje vedoucí projektu Roman Belžík z Ateliéru Mur.

Do interiéru se nově propisuje režné zdivo z fasády domu, kterým v 60. letech minulého století architekti navazovali na baťovskou tradici. Ve společenské místnosti a ložnici jsou zdi polepené nařezanými pásky ze starých cihel, což bytu dodává industriální a nezaměnitelnou atmosféru. Podívejte se.

reklama
reklama
reklama