reklama
 

7 věcí, které bychom měli mít na toaletě. Víc ne!

Co bychom měli mít na každém útulném záchodě? Zeptali jsme se vás. Tady je 7 nezbytností, víc není třeba.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Kam vedou první kroky hned ráno, jak se vzbudíme? Na záchod. Kde nejčastěji přemýšlíme, občas si pročítáme noviny nebo si projíždíme maily a dáváme si dohromady, co nás ten den čeká? Na toaletě. Tentokrát nás zajímalo, co by podle vás nemělo chybět na žádném útulném záchodě.

Samozřejmě mezi zmiňovanými najdete kvalitní vůně, teplý kobereček pod nohy, dostatek toaletního papíru, ale také vlhčené ubrousky nebo stojan na noviny. Zeptali jsme se vás na Facebooku. Podívejte se na 7 věcí, které bychom měli najít na útulném WC.

Kvalitní vůně

Ano, když píšeme kvalitní, opravdu tím myslíme takovou vůni, kterou rozpoznáme už při vstupu na toaletu a po třech dnech nezmizí. Můžete vyzkoušet vůně do elektriky, různé vonné tyčinky nebo se spolehnout na vlastní nápad.

"Miluji vůni bylinek a hlavně levandule. Proto jsem do staré vázy vložila sušenou levanduli a teď mi slouží nejen jako dekorace, ale příjemně provoní celý prostor." (Jana P.)

Náš tip: Interiérové vůně, které doopravdy voní

"Nesnáším, když přijdu na toaletu a zápach mě praští přes nos. Nemyslím smrad, jako je na veřejných záchodcích, ale někdo používá podivné vůně, které někde koupil ve výprodeji, a ve finále jde o tak nepříjemný odér, že nemít žádnou vůni, bylo by to asi lepší." (Věra Č.)

Nemusíte se vždy řídit reklamami a kupovat vůně jen určené na toaletu. Porozhlédněte se v drogerii a místo designové vůně ve tvaru kamene, díky které nepoznáte se zavázanýma očima, že jste v šatně sportovců, zkuste raději aromalampu nebo difuzéry, malé lahvičky s dřevěnými tyčinkami, které do sebe postupně vtahují vonnou esenci z nádoby a fungují několik měsíců.

Teplý kobereček

Hned v těsném závěsu za vůní jste chtěli něco teplého pod nohy. Polovina z vás kobereček odmítá kvůli hygieně (ale to se dá vyřešit), jiní proto, že mají podlahové vytápění. Ti ostatní si bez něj svoji toaletu nedokážou představit.

"Máme doma sice podlahové vytápění, ale chci mít na své toaletě i kobereček. Místnost je bez něj neútulná. Nechci jej pod nohy jen kvůli teplu, ale ráda na něj šlápnu bosou nohou. Samozřejmě že je nutné jej často prát, protože pánové občas ztratí mušku, ale i tak se ho nechci vzdát." (Veronika V.)

"Za mě určitě kobereček. Milujeme s manželem tmavé barvy, takže i toaleta má antracitový obklad. A abychom tmavou trochu rozsvítili, doladili jsme koupelnu i toaletu barevnými doplňky, jedním z nich je kobereček." (Sandra L.)

Nezapomeňte na štětku

Že jde o základní vybavení? Ano, ale není štětka jako štětka. Hlavně pokud ji často nečistíme, měli bychom ji alespoň vyměňovat. Představte si, že ji používá i návštěva, proto by měla vypadat trochu slušně.

Doporučujeme: Na WC neseďte déle než 5 minut, radí odborníci

"Není nic horšího, než když musím na návštěvě použít štětku. V tu chvíli nevím, zda je trapnější vyčistit po sobě mísu, nebo vzít do ruky sto let nemytou záchodovou štětku. Já sama ji doma každý týden čistím. Stačí do záchodu nalít trochu sava a čistícího prostředku na toalety a nechat ji odmočit. Je pak jako nová." (Zdena V.)

Toaleťák

Ano, ten byl zmiňován skoro tak často jako vůně, ale osobně si myslíme, že je ze všech věcí skoro nejdůležitější. Nejspíš si myslíte, že jsme se zbláznili, ale toto řešíte u toaletního papíru.

"Nesnáším, když si musím během "záchodování" říct o toaletní papír. Jako by všichni nemohli mít stojan na víc ruliček nebo prostě ve skříňce nějakou zásobu." (David J.)

"Možná to bude znít úchylně, ale útulný záchod je pro mě ten, kde je víc toaleťáku a není otočený směrem ke zdi, kdy se blbě odtrhává." (Jitka H.)

"Já si myslím, že na každém správném záchodě by měl být dostatek toaletního papíru a jako bonus ještě vlhčené ubrousky, pokud tedy nenajdeme v místnosti i bidet. " (Vláďa R.)

Stojan na noviny

V dnešní době mobilů, tabletů a čteček by se mohlo zdát, že stojan na noviny už je přežitek, ale není tomu tak. Ještě řada z nás si ráda vezme na záchod noviny, časopis, dobrou knížku nebo křížovku či sudoku.

"U nás nesmí chybět stojan na noviny, protože úplně nenávidím, když je časopis hozený na zem, zastrčený za držák papíru nebo snad položený na záchodovém prkénku." (Tomáš F.)

"I když musím na záchod na návštěvě, ráda bych si něco přečetla. Takže jsem vždy mile překvapená, když najdu stojan s časopisy." (Veronika K.)

Koš

Tady jsme trochu na vážkách. Někteří z vás si toaletu bez koše nedovedou představit. Jiným přijde nechutné mít na záchodě koš, protože je jasné, co se v něm bude nacházet.

"To je těžké. Pokud koš častěji nevynášíte, nepatří mezi vizitku čistého a útulného WC. Ale zase na druhou stranu, nacházet prázdné ruličky po místnosti je doslova šílené." (Ivana P.)

"Já jsem rád, když na záchodě koš není, ať se prázdné ruličky a hygienické potřeby žen odnášejí do koše, který se pravidelně vynáší, tzn. do kuchyně." (Jirka H.)

Čistota a komfort

Samozřejmě, útulný záchod je nejen ten s těmi potřebnými doplňky, ale i ten, který splňuje dostatečnou hygienu. Kvalitní vůně ani dostatek toaletního papíru nezakryje špinavou záchodovou mísu.

"Možná nemáme skvělou moderní toaletu, ale vždy je čistá a voňavá. Přijde mi to jako jedno z nejdůležitějších kritérií, aby byl záchod útulný." (Jarmila P.)

Těchto sedm věcí bohatě stačí. Pokud jich je na vaší toaletě víc, nejspíš máte úchylku ve shromažďování "nezbytností" a měli byste se vrhnout na generální úklid.

Kterou z těchto věcí, byste klidně na toaletě oželeli a naopak, co jsme podle vás ještě zapomněli zmínit? Jde nám jen o nezbytnosti. Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Návod? Jak si vyrobit bezedný repelent proti komárům?

Grilujeme pečivo: 4 nejlepší recepty pro vás

Tloušťka je nakažlivá: Přináší ji viry s chřipkou


 


Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama