reklama

Návod: Jak si vyrobit bezedný repelent proti komárům?

Jak si vyrobit bezedný repelent proti komárům a ještě k tomu přírodní? Tady je podrobný návod.

Foto: Profimedia

Nikdo z nás se nemohl dočkat léta a krásného počasí. Jenže teplé dny přinášejí i pár nevýhod, komárů je všude kolem tolik, že je nestíháme odhánět. Zkuste si podle návodu vyrobit bezedný repelent proti komárům. Všechny suroviny jsou snadno dostupné a koupíte je v běžném obchodě.

Kromě toho, že lze komáry řadit mezi nejotravnější hmyz, jejich bodnutí příšerně svědí. Někdy nás čeká nemilé překvapení v podobě zarudnutí, otoků či nepříjemné bolesti. Na komáří píchnutí totiž můžeme být alergičtí. Navíc hrozí nakažení lymskou boreliózou či encefalitidou, tedy infekčním zánětem mozku. Jak s nimi bojovat? Pokud se nechcete stříkat chemií, zkuste si vyrobit repelent doma. Tady je recept.

Bezedný repelent

Budete potřebovat:

  • 10 g celého hřebíčku
  • 100 ml vodky nebo lihu (Fajnšmekři můžou zalít alkoholovým extraktem z rozmarýnu. Vezměte hrst sušeného rozmarýnu, vhoďte do sklenice, zalijte vodkou tak, aby byly lístky ponořené, a nechte stát nejméně 14 dní. Poté sceďte přes jemné plátýnko nebo kávový filtr)
  • 100 ml lahvičku se sprejem

Postup:

  1. Do nádobky nasypte hřebíček, zalijte vodkou nebo extraktem z rozmarýnu.
  2. Pokud zalijete extraktem, můžete používat okamžitě, pokud ne, nechte 2 týdny odstát.
  3. Průběžně protřepávejte a dle spotřeby dolévejte, abyste docílili bezedného efektu.

Tento "elixír" odpuzuje i klíšťata či lezoucí hmyzu. Další zajímavé recepty a návody na domácí drogerii, kosmetiku nebo čistící přípravky najdete v novém knižním titulu "Děláme si to doma sami".


Co podle vás spolehlivě funguje jako odpuzovač komárů? Máte s nějakými repelenty zkušenost nebo raději sáhnete po přírodním prostředku? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj: (C) Nakladatelství JOTA, s. r. o., 2014

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete být oblíbení? Dodržujte tato pravidla

Bydlíme s babičkou. Brzy z toho zešílím

Luxusní rodinné domy nad 20 milionů v okolí Prahy


Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama