reklama

V Riu de Janeiru začal karneval: Přehlídka božských těl a nádherných kostýmů

Brazilské karnevaly nemají ve světě konkurenci. V Riu de Janeiru právě začal největší karneval na světě. Jak vypadá akce, která se nese ve znamení pouličních večírků, přehlídek extravagantních kostýmů a vystoupení jednotlivých škol samby?

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Karneval bývá největší událostí roku a do Ria každoročně přiláká miliony návštěvníků z celého světa. Na pět dní v roce se promění ulice a pláže přístavního města v jednu velkou slavnost, která se nese ve znamení samby.

Největší pozornost se přitom soustřeďuje na místo zvané Sambodrom, kde probíhají soutěže tanečních škol. Na nich se kromě tance hodnotí mimo jiné i kvalita bubeníků či krása kostýmů i celá výpravná show.

Letos se na karnevalu poprvé představila také Češka Veronika Lálová, kterou si můžete pamatovat ze soutěže StarDance, kde byla v roce 2016 partnerkou Zdeňka Piškuly a v tomto ročníku zvítězili. Veronice se účastí na tomto prestižním karnevalu v Riu splnil sen. Tančí zde jako MUSA, to znamená, že vystupuje jen sama za sebe, netančí v žádné skupině.

Prolistujte naši galerii a podívejte se na fotky z brazilského karnevalu.

reklama
reklama