reklama
 

BLOG Ze života ženy: Zkoušky, které nás mají v životě něco naučit

Rozchod s partnerem, nemoc, výpověď z práce. To všechno jsou události, které nepřejeme sobě ani ostatním. Jednou za čas (pokud nejsme osvícení) se nám takové či podobné věci v našich životech přihodí.

Foto: iStock

Naší reakci je většinou zlost, vztek, smutek, lítost. S "trochou" práce (na sobě) si z těchto událostí můžeme i mnohé naučit.

Nemoc jako informace
Schválně jsem dala slovo trochu do uvozovek, protože jak tušíte, je to nikdy nekončící práce, která je náročná, ale na druhou stranu velmi uspokojivá. Přinese vám totiž klid a rovnováhu.

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Všechny situace, které se nám v životě dějí, můžeme brát jako fakt, se kterým nemůže nic udělat, anebo je můžeme brát jako informaci, se kterou lze pracovatdál. Nemoc můžeme chápat jako zprávu, že bychom měli někde ubrat, něco změnit a rozchod/výpověď jako zvěst, že je třeba přesměrovat naši energii jinam, věnovat se více sami sobě.

Skryté významy
Všimli jste si, že některé situace se vám v životě opakují? Muži, které potkáváte jsou stejně žárliví, agresivní nebo nechtějí vztah. Nadřízený v zaměstnání vám pořád přidává práci, i když všichni vědí, že už nejste schopna zvládnout víc.Neustále se dostáváte do podobných sporů. Zkuste se nad opakujícími se událostmi pro jednou pozastavit a zamyslet se. Nechtějí vám něco říct nebo vás něco dokonce naučit?

Je to jako v matematice na základní škole. Pokud se nenaučíte sčítat, je nepraktické začít s násobilkou. Jestliže se se nepoučíme z chyb, které děláme, budou se nám neustále vracet. Jednoduše proto, abychom si jich začali všímat, stali se vědomými a tím pádem něco změnili. Jak často píšu, ostatní změnit nemůžeme. Jediní, na koho máme doopravdy vliv, jsme my sami.

Příště až…
Až se budete příště kvůli něčem cítit pod psa, vzpomeňte si na tento článek. Zamyslete si, proč jste se do této situace dostali a jak se z ní můžete vymanit. Jestli se vám už někdy stalo něco podobného, co si z ní můžete vzít a jak se poučit.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama