reklama
 

BLOG Ze života ženy: Ženy (proti) sobě

FEMALE IS FUTURE. FEMALE POWER, GIRL POWER. Tyhle větičky to dotáhly na trika, kšiltovky i billboardy, a tak do podvědomí každého z nás. Jenže síla netkví v jednotlivci, ale v pospolitosti. A tam, mám pocit, ženy ještě nedospěly.

Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Před časem, když byla v pražském hotelu znásilněna česká dívka několika muži, vyrojilo se několik desítek (stovek?) komentářů. Že si za to může sama, že si o to říkala, o počtu vulgárních urážek a oslovení ani nemluvě. Ano, možná si mohla uvědomit důsledky, které by se mohly stát, nicméně si o to rozhodně neříkala. Alespoň v novinách nepsali nic o tom, že by vyskočila na bar a doprošovala se o znásilnění nejedním mužem. A kdo z nás ve své mladické nerozvážnosti neudělal hloupost, která mohla mít podobné následky. Jenže po bitvě umí být král každý, že?

Na co nám jsou hesla GIRLS SUPPORT GIRLS, když se pak pod komentáři dočtete, že si za svoje znásilnění můžeme samy krátkou sukní (i když jsou venku tropy). Jaktože tedy nikdo neznásilňuje muže, kteří chodí po ulici v lepším případě s rozhalenou košilí, v horším případě bez, a když to přeženu úplně do extrému, proč nikoho nezajímají kojící ženy, které vystrkují prsa, kdekoliv a kdykoliv se dítěti zamane. Co je ještě přirozené a co ještě není? Je snad krátká sukně během léta méně přirozená než odhalená prsa v parku? Nemyslím si.

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Úplně nejhorší ze všeho vlastně je, že mě takové myšlenky napadají, že nad tím vůbec uvažuji. V mém ideálním světě je totiž přirozené kojit v parku i nosit krátké sukně (klidně v zimě, pokud na ni má žena chuť). Dobře, možná mi není příjemné koukat na nahá těla mužů ve městě, ale rozhodně nemám potřebu je kvůli tomu fyzicky vlastnit, byť by jejich břicha byla sebevyrýsovanější. V mém ideálním světě se ženy podporují a nesnaží se jedna s druhou bojovat nebo se navzájem shazovat, což nám jde dokonale.

Takže příště až budeme chtít někoho soudit, kousněme se raději do jazyku a zamysleme se, co bychom mohly změnit u sebe samých. Jen až se navzájem začneme podporovat a neurážet se, jen tehdy si můžeme dovolit chodit s nápisy jako je GRL PWR.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama