reklama
 

BLOG Ze života ženy: Připravte si podzimní šatník

Léto se uchýlilo ke svému konci a nás kromě příjemných podzimních dnů u čaje či červeného vína, čeká také úklid letní šatní skříně. Co by měl takový úklid obnášet, abychom se ve skříni počas podzimních plískanic a kaluží neztratili?

Foto: iStock

Po každém ročním období bychom si měli uklidit oblečení, které je pro nadcházející období teplotně nevhodné. Tak nám v zimě nebudou v šatníku zbytečně překážet letní šaty, topy na ramínka (některé mohou dostat výjimku z důvodu návštěvy nějaké společenské události či vrstvení), lehké kalhoty, apod. V létě zase určite nevyužijeme roláky a huňaté svetry.

Pokud se na čas "zbavíme" těchto sezónních kousků, nejenže bude naše šatní skříň prázdnější, ale s novou sezónou budeme mít pocit, že jsou uklizené věci nové.

Pryč s oblečením, které už nepotřebujeme

Tohle známe asi všichni. Při každém úklidu skříně si u nějakých kousků vždycky řekneme, že příští sezónu či rok tohle ale už určitě nosit budeme.  Tak se nám doma hromadí věci, které nenosíme (nosit nebudeme), a které nám zabírají místo. Výsledkem je jen a pouze pčecpaná skříň.
Pokud máte takové věci, které jste opravdu dva, tři roky neoblékli, dejte je pryč. Zavolejte kamarádkám, zda o ně nemají zájem, zkuste je prodat, popřípadě je odevzdejte do textilního kontajneru či věnujte nějaké charitě.

Boty a kabelky patří do šatníku také

Do šatní skříně nepatří pouze oblečení, ale také doplňky. Kabelky, boty, šátky, šály, klobouky a jiné. Čas od času je dobré protřídit i je. Úplně nejlepší je omezit jejich množství na mimimum a mít takové, které vydrží spoustu let bez toho, aby se trhaly, třepily a ničily. Proto raději než do množství, investujte do kvality. Mějte čyři nadčasové kabelky, jedno psaníčko, dva hedvábné šátky, tři klobouky, a ty si užívejte spoustu let.

Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Další kapitolou jsou boty. My ženy jsme jich schopné mít desítky. Tenisky, lodičky, sandálky, pantoflíčky, mohla bych pokračovat. Jsou vlastně takovou obdobou kabelek. Kromě praktičnosti (v něčem chodit musíme) jsou i naším módním doplňkem. Otázkou je, zda jich potřebujeme tolik, a jestli je skutečně unosíme. Asi ne, že. Zkuste při přístím úklidu vyřadit i zbytečné boty a posunout je někomu, komu udělají radost. Uvidíte, kolik prostoru najednou ve svém bytě objevíte. Uvidíte, že čím méně věcí budete vlastnit, tím snáz se budete rozhodovat "co na sebe".

Konec impulzivním nákupům

Když u novou sezónu začnete s čistou skříní, byla by škoda ji opět zaneřídit zbytečnými nákupy. Zkuste zcela omezit nákupy z "blbé nálady" stejně jako nákupy pro jednu příležitost, jakou je například svatba, párty, ples, apod.
Myslím si, že většina z nás má v současné době spíš nadbytek než nedostatek, a tudíž nakupovat opravdu nepotřebujeme. Lepší než do nákupů nového oblečení, bot a doplňků je totiž investice do zážitků. Ty totiž z módy nikdy nevyjdou.

Komik vtipně paroduje absurdní modely celebrit. Napodobeniny si vyrábí podomácku | Video: Instagram/Tom Lenk

Mohlo by vás zajímat

reklama

Komerční tip

reklama