reklama
 

BLOG Ze života ženy: 5 tipů jak si zpříjemnit mateřskou dovolenou

Na mateřství a s ním spojenou dovolenou s dítětem se většina žen těší. Pracovní volno, procházky venku, žádné pospíchání... Krásnou představu vystřídá srážka s realitou. Nové povinnosti nás mohou zaskočit. Ráno sice nemusíme do práce, ale pracujeme ještě víc a ještě déle. Brzké vstávání ráno, vstávání v noci, několik typů stresu (tu z nemoci, tam z nejezení, jindy ze cvičení "Vojtovky", nebo zase stále se opakujícího stereotypu). Jak si to přece jen užít?

Foto: Lenka wernerová
Lenka Wernerová

Lenka Wernerová

Zakladatelka módního a lifestylového blogu Ze Života Ženy (www.zezivotazeny.cz), který začala psát na mateřské. Své příspěvky též zveřejňuje na svém instagramovém účtu. Svými módními outfity, kosmetickými tipy a pozitivním přístupem k životu se snaží inspirovat maminky a všechny ženy,  které v rodinném a pracovním shonu chtějí myslet také samy na sebe. Je milovnicí Coco Chanel a jejího nesmrtelného klasického stylu. Objevujte s ní nadčasové kombinace a kouzlo každého dne, který, jak říká, stojí za to prožít s úsměvem a stylem.

Ranní rituál

Najděte si ranní rituál, který vám bude dělat radost. Tak do nového dne vkročíte pozitivně naladěni. Pro někoho je to pět pozdravů slunci či jiné cvičení, pro jiného chuť čerstvé kávy. Pro mě osobně je to sprcha a pár minut, které si každé ráno věnuji. Vyčistím si pleť i zuby, nalíčím se a vyberu si pěkné oblečení. Když se stane, že je dcera neklidná a prostě mě za každou cenu potřebuje vidět, dám si hrazdičku před koupelnu a nechám ji mě pozorovat.

Každý den - na chvíli ven

Čerstvý vzduch je potřeba. Rozproudí v nás kyslík, přivede k nám nové myšlenky. Udělejte si se svou ratolestí v kočárku pár koleček, dejte si kafe a koláček a užívejte si venku, pokud možno za každého počasí.

Endorfiny do pozoru

Najděte si jóga centrum, běžte si zaběhat nebo si zacvičte doma. Endorfiny, hormony štěstí, které mají za následek naši dobrou náladu, tělo vyplavuje při cvičení. Možná se vám do cvičení chtít moc nebude. Tady ale opravdu radím, překonejte se. Skvělý pocit zaručen.

Maminky se stejnými zájmy

Najděte si (třeba i pomocí sociálních sítí) ženy, nejlépe maminky s podobně starými dětmi (nebudou muset chodit do zaměstnání a nejspíš budou mít i podobný režim), se kterými budete moci trávit nějakou volnou chvilku. Čím více společných zájmů a názorů, tím příjemnější chvíle. Čím příjemnější chvíle, tím spokojenější budete, a čím spokojenější budete vy, tím spokojenější bude vaše dítě. Však to znáte…

Myslete i na sebe

Mateřství je fuška, jakkoliv staré, náročné či nenáročné dítě máte. Není to nudná práce od-do, je to totiž práce od nevidím do nevidím, ve které často nevíte, co vás čeká. Ráno sice není kam pospíchat, o to dřív ale vstáváte. Nevzdejte se proto, co jste měly rády před těhotenstvím. Pokud je to sport, domluvte se s partnerem, kdy byste si mohla jít zacvičit. Pokud je to četba knih, nehoňte doma úklid, a když dítě spí, otevřete knihu. Pokud jste ráno běsná, že na sebe nemáte v koupelně čas, odložte mobil a chvíli, kterou byste věnovala sociálním sítím, věnujte sobě. Pravidelně dělám na mém Instagramu tutoriály (třeba ranní péče, líčení), které zaberou necelých pět minut, a jsou tedy na míru dělané maminkám, které nemají mnoho času. Jednoduše řečeno, myslete na sebe aspoň zlomek času, který jinak věnujete rodině a domácnosti.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama