reklama

BLOG Rychlé Fit Recepty: Vláčný banánový dortíček

Pokud hledáte jednoduchý a časově nenáročný dort, tak mám pro vás tip!

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

Dnes tady mám pro vás dortík, kdy po upečení korpusu jsem byla mile překvapená, jak lehký a nadýchaný se mi povedl. Teď už nebudu dál povídat a vrhneme se na recept.
Korpus je upečený ve 2 formách, které mají 18 cm. V případě, že někdo takové malé formy nemá, může jej upéct v jedné větší a pak zkusit rozříznout a navrstvit.

Co budeme potřebovat?

Korpus:
- 3 vejce
- 50 g medu nebo jiného sladidla
- 0,5 prášku do pečiva
- 50 g mouky (já opět použila rýžovou)
- 5 g přírodního kakaa
- 10 g tuku (já dala olivový olej)

Krém:
- 1,5 banánu
- 1 vanička měkkého tvarohu
- 1 čokoládový jogurt

Postup:

Žloutky oddělíme od bílků. Ke žloutkům přidáme ostatní ingredience a metličkou těsto zamícháme. Z bílků vyšleháme sníh, který opatrně vmícháme do těsta. Nakonec těsto nalijeme do formy a dáme péct na 170 °C přibližně 10 minut. Až vidíme, že se korpus oddaluje od krajů formy, tak ji z trouby vytáhneme a necháme vychladnout. Nakrájíme si banán na malé kostičky, které dáme do mísy, k němuž přidáme tvaroh a jogurt. Nakonec korpus vrstvíme. Nahoru můžeme dát druhou půlku zbylého banánu, posypat oříšky i čokoládou. Dobrou chuť 

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama