reklama

BLOG Rychlé Fit Recepty: Snídaňový mugcake

Jste milovníci sladkých snídaní? Mám pro vás tip na tento mugcake, který je hotov za 5 minut, a ještě si k tomu pochutnáte.

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro svou velkou změnu. Bylo to především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla?  Je to jen o tom chtít.  Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den! "

Už je to asi 2 roky, kdy jsem o mugcake slyšela poprvé. Nikdy jsem ale pořádně nevěděla, co to je ani jak se připravuje. Jednou jsem na něj ale náhodou narazila v knížce, kdy byl "vychvalován" jako zdravá snídaně. Říkala jsem si, že ho zkusím. Recept byl tedy úplně jiný, a myslím, že dokonce tam nebylo psané žádné sladidlo ani banán, prostě nic. Celá v naději, že je to "zdravé", jsem si udělala mugcake rovnou dva. Připravila jsem si podle receptu těstíčko, vložila do mikrovlnky a poté celá v nadšení začala jíst. Jak nadšení rychle přišlo, tak rychle skončilo. Vůbec se to nedalo jíst. Poté jsem mugcake ani nechtěla vidět, a ani jsem si ho už nikdy nepřipravila. Před pár měsíci, když jsem začínala se zdravými recepty, jsem si nějak na něj vzpomněla a zkusila jej připravit znova a po svém. Recept na tento mugcake je tak jednoduchý, ale zároveň velice návykový. Opravdu jsem si pochutnala a nakonec si ho zamilovala.

Pro přípravu mugcake budeme potřebovat:

⭐ banán
⭐ vejce
⭐ lžíce žitné mouky
⭐ lžička kakaa
⭐ půl lžičky prášku do pečiva
⭐ 3 lžíce mléka

Banán se vidličkou rozmačká, přidají se ostatní ingredience. Já těsto dala do misky a vložila na 3 minuty do mikrovlnky. Polila 90% čokoládou, ozdobila, vyfotila a jedla. Tak co na něj říkáte? Snadný, že?

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama