reklama

BLOG Rychlé Fit Recepty: Sacher dort, kterému neodoláte!

Pokud jste milovníci čokolády jako já, tak zbystřete! Mám pro vás recept na tento úžasný sacher dort!

Foto: Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty
Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

Blanka Malchárková: Rychlé Fit Recepty

​Blanka se rozhodla v únoru 2018 pro velkou změnu. Spočívala především v oblasti zdravého životního stylu, který doposud neměla. Naštěstí ve svých 25 letech si uvědomila, že je načase s tím něco dělat. Založila si Instagram s myšlenkou, že tam bude dávat fotky svých jídel, díky kterým bude mít přehled nad tím, co jí.

"Všichni chceme být zdraví, ale nikdo pro to nechce nic dělat. Tak proč neudělat něco pro sebe, cítit se dobře a být zdravý jen tím, že jíte zdravější jídla? Je to jen o tom, chtít. Spoustu inspirace najdete na mém Instagramu @rychle_fit_recepty. Mějte krásný den!"

Co na něj budete potřebovat? 

- 160 g másla

- 6 vajec

- 120 g čokolády (já dala 80%)

- 120 g medu

- 100 g rýžové mouky

- meruňková marmeláda

- 100g čokolády na polevu (já dala opět 80%)

- 50 g másla

Postup:

Máslo se snažíme vyšlehat šlehačem, mezitím si roztopíme ve vodní lázni čokoládu s medem. K máslu poté dáme rozpuštěnou čokoládu a vmícháme žloutky. Bílky si vyšleháme a opatrně přidáme k těstu. Nakonec pomalu přisypeme mouku. Dáme do formy a pečeme při 170 °C cca 25 minut. 

Poté necháme vychladnout. Korpus rozřízneme, promažeme marmeládou. Máslo spolu s čokoládou necháme opět roztopit ve vodní lázni a polijeme celý korpus. Dobrou chuť.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama